5 rzeczy, które Twoje dziecko powinno mieć ze sobą na treningu tenisa

Sport to zdrowie, ale także świetna metoda na poprawę swojego samopoczucia i zdobywanie nowych umiejętności oraz wiedzy.

Tenis jest w tym przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych. Przygodę z tą dyscypliną można zacząć naprawdę bardzo wcześnie i warto zachęcić do tego dziecko, ponieważ to właśnie w najmłodszych latach życia wszelka nauka nowych umiejętności przynosi najlepsze efekty, a ponadto zachęca dziecko do aktywności fizycznej, wpływać tym samym na jego zdrowie, samopoczucie i rozwój. Przed udaniem się na trening tenisa warto jednak zakupić kilka niezbędnych rzeczy, jakie powinien posiadać każdy junior.

Odpowiednie obuwie

Podstawowym elementem ubioru każdego tenisisty są oczywiście buty. To one zapewniają nam przyczepność, tym samym poprawiając naszą mobilność na korcie i dbając o nasze bezpieczeństwo. Szczególnie w przypadku osób początkujących dobór obuwia jest bardzo istotną kwestią, ponieważ w tej dyscyplinie o kontuzję naprawdę nie jest trudno, a początkujący zazwyczaj nie są jeszcze przystosowani do nowej aktywności, przez co ich mięśnie, stawy i więzadła są znacznie bardziej narażone na uszkodzenia.

Buty tenisowe zapewnią młodym tenisistom stabilność podczas gry, odpowiednią przyczepność, a to wszystko z pewnością wpłynie pozytywnie na przyjemność z gry oraz bezpieczeństwo.

Odzież tenisowa

Odpowiednia odzież to klucz do czerpania przyjemności z aktywności fizycznej oraz komfortu nawet przez wiele godzin gry. Koszulki, spodnie i spódniczki tenisowe zapewnią odpowiednią termoregulację podczas aktywności, przez co dziecko nie będzie się zbyt mocno pocić, a także nie będą ograniczały ruchów, co w przypadku tak dynamicznej dyscypliny, jaką jest tenis, jest bardzo ważną kwestią.

Odzież tenisowa najczęściej wykonana jest z różnego rodzaju syntetycznych materiałów, które zapewniają bardzo dobrą oddychalność i szybko wysychają. Nie należy zapominać także o odpowiednich skarpetkach oraz nakryciu głowy, które jest szczególnie ważne w cieplejszych okresach roku, kiedy trening odbywa się na zewnętrznych kortach tenisowych.

Piłki tenisowe dla juniorów

Piłki tenisowe to podstawowy element wyposażenia każdego tenisisty (kupisz je np. tutaj: https://come-on.pl/pilki-tenisowe/pilki-juniorskie). Juniorzy podczas treningu mają zazwyczaj dostęp do piłek przygotowanych im przez trenera, jednak warto także zaopatrzyć się we własne piłki, ponieważ takie rozwiązanie pozwoli na grę również poza treningiem. Decydując się na zakup, należy zwrócić uwagę na to, czy dane piłki są przeznaczone dla juniorów.

Jest to bardzo ważne, ponieważ piłki tego typu są znacznie bezpieczniejsze i łatwiejsze w opanowaniu dla najmłodszych, w przeciwieństwie do piłek dla seniorów, które są znacznie twardsze i przeznaczone do bardziej agresywnej i mocniejszej gry.

Rakieta tenisowa dla juniora

Rakieta tenisowa to oczywiście najważniejszy element wyposażenie każdego tenisisty. Juniorzy, którzy zapisują się na profesjonalne treningi, mają oczywiście dostęp do rakiet  tenisowych i nie muszą ich kupować. Jednak zakup swojej własnej rakiety z pewnością jest dużo lepszym rozwiązaniem. Po pierwsze umożliwia to juniorowi przyzwyczaić się do jednej rakiety, dzięki czemu będzie on robić postępy zdecydowanie szybciej, a gra będzie wychodzić mu dużo lepiej.

Ponadto kupując swoja własną rakietę, możemy dostosować ją do własnych preferencji, co również jest sporą zaletą. Przy zakupie rakiety tenisowej dla juniora warto kierować się tą samą zasadą, co w przypadku piłek tenisowych, czyli unikać rakiet przeznaczonych dla osób dorosłych. Modele juniorskie umożliwiają dopasowanie wielkości i innych parametrów technicznych rakiety do wieku i wzrostu dziecka, co sprawi, że gra za jej pomocą będzie zdecydowanie łatwiejsza i przyjemniejsza.

piłki do tenisa

Torba lub plecak

Posiadając własną rakietę tenisową, piłki, obuwie i odzież, musimy również mieć coś, w czym będziemy mogli nasze całe wyposażenie przynieść na trening. Oczywiście na początku wystarczający w tym celu będzie zwykły plecak, jednak dużo lepszym rozwiązaniem jest zakup specjalnego plecaka tenisowego lub też torby. Tego typu produkty są zaprojektowane specjalnie z myślą o tej dyscyplinie sportu, przez co dostosowane są do przenoszenia rakiet, piłek i wszelkich innych rzeczy potrzebnych tenisiście na treningu.