Czy źle dobrany biustonosz może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie?

Rośnie świadomość kobiet w zakresie właściwego doboru biustonosza oraz wpływu, jaki może mieć on na zdrowie. Okazuje się, że jest on dużo większy, niż można by sądzić. Jakie są zatem skutki noszenia źle dobranej bielizny?

Konsekwencje źle dobranego biustonosza dla dużych piersi

Są one znacznie większe niż w przypadku niewielkiego biustu. Często wynikają one niekoniecznie z braku dbałości o dobór odpowiedniego rozmiaru, lecz ze zbyt słabego wyposażenia większości sklepów. Warto zatem podjąć poszukiwania lepszych miejsc i przejrzeć ofertę sklepów internetowych, dzięki którym możesz zamówić biustonosz idealny z każdego miejsca wprost do domu. Przechodząc zaś do samych konsekwencji niewłaściwego doboru biustonosza do dużych piersi, to najpoważniejszą są problemy z kręgosłupem i wady postawy.

Duże piersi mogą całkiem dużo ważyć. A jeśli dodatkowo wychodzimy z błędnego założenia, że to przede wszystkim ramiączka mają podtrzymywać piersi, możemy nabawić się poważnych problemów. Najważniejszą funkcję podtrzymującą pełni obwód biustonosza, a ten jest często źle dobierany, z obawy o powstanie wałeczków na plecach, gdy założymy bardziej opięty biustonosz. Tymczasem to nie wałeczki powinny nas martwić, lecz brak wsparcia dla obfitego biustu.

Problemy z dużym biustem wynikają także z niskiego poziomu edukacji. Dojrzewające dziewczęta są często zawstydzane z powodu większych piersi niż u koleżanek, przez co starają się je ukryć, garbiąc się lub nosząc workowate ubrania. Zazwyczaj idzie to wszystko w parze z niewiedzą o właściwym doborze bielizny. Jest to jedna z przyczyn wad postawy oraz kompleksów.

Niewłaściwy biustonosz kontra małe piersi

Coraz częściej pojawiają się głosy wśród kobiet o niewielkich piersiach o tym, że może biustonosze w ogóle nie są im potrzebne, jeśli mają powodować tyle niewygód.

Co prawda, dawniejsza bielizna byłaby bardzo silnym argumentem za taką rezygnacją, lecz dziś bielizna produkowana jest z dużo większą dbałością o zróżnicowane potrzeby kobiet i (jeśli nie kupujemy najtańszych biustonoszy z niskiej jakości materiałów), to przyczyną dyskomfortu jest raczej niewłaściwy dobór bielizny, niż sam fakt jej noszenia. Kobiety z małym biustem mają łatwiej.

Niewielkie piersi same w sobie nie są zbyt wielkim obciążeniem dla kręgosłupa, jednak skromne wyposażenie przez naturę nadal jest uważane za duży kompleks, co prowadzi do tego, że wiele kobiet garbi się, by ukryć swój biust.

A garbienie się, niezależnie od powodu, prowadzi do wad postawy. Dlatego warto stawiać na dobrze dobrany, komfortowy biustonosz, który pomoże bardziej polubić piersi takimi, jakie są. Dobrym pomysłem jest odszukanie w Internecie stron poświęconych brafittingowi i przyjrzeć się przykładowym metamorfozom, jakie przechodzą kobiece piersi dzięki dobrze dobranej bieliźnie. Warto, bo efekt jest zachwycający.

Ogólne konsekwencje złego doboru biustonosza

Zbyt luźny obwód biustonosza przenosi cały ciężar na ramiączka. Te z kolei będą wówczas mocno wrzynać się w skórę, powodując miejscowe kłopoty z krążeniem. Co więcej, biustonosz, nietrzymający się na miejscu powoduje nieprzyjemne obtarcia skóry, przesuwając się po niej przez cały dzień w tę i z powrotem. Biustonosz zbyt ciasny też prowadzi do nieprzyjemnych otarć, które będą wywoływały jeszcze większy dyskomfort, ze względu na to, że będą spowodowane nieprzyjemnym wrzynaniem się w skórę. Wszystkie niedogodności przełożą się z kolei na samopoczucie.