Czym charakteryzuje się styl boho?

Przeglądając zestawy ubrań w stylu boho, które są publikowane w Internecie i modowych magazynach, można dojść do wniosku, że aby scharakteryzować ów trend, trzeba by napisać kilkutomową encyklopedię… Jest to styl tak barwny i różnorodny, że każda kobieta znajdzie w nim coś dla siebie. Boho kojarzony jest głównie z latem i festiwalami, wkradł się też w stylizacje wiosenne, jesienne oraz zimowe. Zagościł nawet w wystrojach naszych wnętrz. Jest to styl wnoszący mnóstwo barw i radości w nasze życie. Czym cechuje się styl boho? Zapraszamy do lektury.

Styl boho – charakterystyka

Boho jest stylem bardzo swobodnym, swoimi korzeniami sięga do czasów komuny hipisowskiej i cygańskiej bohemy. Jego najbardziej charakterystyczną cechą jest łączenie elementów, które pozornie w ogóle do siebie nie pasują. Można znaleźć propozycje łączenia ze sobą futrzanych kamizelek ze zwiewnymi letnimi sukienkami. Jest to jedna z propozycji na chłodniejsze dni, gdyż, jak można się przekonać, styl ten zaczyna towarzyszyć nam na przestrzeni całego roku, nie tylko latem.

W stylu boho najlepiej odnajdą się osoby kreatywne, odważne, lubiące modowe eksperymenty oraz wygodę. Nie bez powodu świetnie pasuje on do środowiska artystycznego. Bazą dla stylizacji w stylu boho są naturalne, lekkie tkaniny, kwieciste wzory i wyrazista biżuteria. W większości artykułów poświęconych właściwemu doborowi biżuterii na daną okazję, zaznaczone jest, by stylizacje były dobrze zgrane, a poszczególne jej elementy nie przytłaczały się nawzajem. W stylu boho można nieco zaszaleć.

dziewczyna w biżuterii boho

Typowe elementy stylu boho

W stylu boho można wyróżnić kilka elementów, które są często spotykane w stylizacjach tego typu:

  • Przede wszystkim – dużo dodatków. Etniczne, rzucające się w oczy kolczyki czy naszyjniki, to jest to! Najczęściej wybierany typ kolczyków to kolorowe, widoczne z daleka frędzle, ale można też zdecydować się na nieduże wkrętki boho, których przykładowe modele można znaleźć w sklepie internetowym Lacante.
  • Luźny krój ubrania. Zwiewne spódnice, sukienki, lekkie spodnie – wymarzony styl na letnie upały.
  • Krótkie kurtki dżinsowe. Są świetnym uzupełnieniem stroju, szczególnie latem i wiosną.
  • Panie noszące ze sobą całe mnóstwo niezbędnych drobiazgów będą zachwycone – duże, pojemne torby z frędzlami świetnie pasują do stylu boho.
  • Wyraźne, kwieciste wzory. Oczywiście, równowaga w postaci monochromatycznych elementów też jest mile widziana, jednak jest to styl, w którym możemy sobie pozwolić na większy miszmasz niż w przypadku wszystkich innych – pewnie dlatego zyskał tak szeroką sympatię wśród artystycznych dusz.
  • Szerokie, jednobarwne lub kolorowe, wzorzyste paski. Zwykle klasycznie wsunięte w spodnie (z wywiniętymi nogawkami) lub założone w talii. Dobrym pomysłem są też luźno zawiązane rzemyki.
  • Skórzane kurtki z frędzlami – dodaj stylizacji charakteru.
  • Nonszalancko wywinięte rękawy koszuli. Styl boho to wolność i luz.
  • Proste fryzury. Najczęściej można spotkać się z włosami długimi, swobodnie rozpuszczonymi, czasem z wplecioną w nie fantazyjną opaską. Mogą być też przewiązane wzorzystą chusteczką lub osłonięte od słońca kapeluszem z szerokim rondem. Ciekawym pomysłem może być też założony na włosy wianek ze świeżych kwiatów. Doda on stylizacji mnóstwo uroku.
  • Ciekawym pomysłem mogą być też lekkie zamszowe kozaczki oraz zakładane na szyję luźne, kolorowe chusty.

Jak widać – styl boho jest bardzo różnorodny. Oznacza radość, miłość, wolność i swobodę. Nie obowiązują właściwie żadne zasady, ważne jest to, aby czuć się dobrze i wygodnie.