Dodatki które dopełnią kobiecą stylizację

Od stóp do głów, kobieca stylizacja to przemyślana konstrukcja, wszystko musi do siebie pasować i uzupełniać się nawzajem. W dzisiejszych czasach stylów jest wiele i są naprawdę różne. W zależności od gustu i fantazji, a także od okazji, na jaką szykuje się kreację, możesz dopasować idealne elementy stroju, dodatki i biżuterię. Jak to zrobić, by wszystkie części ze sobą współgrały?

Wygoda i styl — wyglądać pięknie i czuć się swobodnie

Idealna stylizacja powinna składać się z elementów pasujących do siebie nawzajem i do okazji, na które jest przygotowywana. Najczęściej stajemy przed wyborem ubrań do pracy, na zakupy czy spacer. Tak zwane codzienne stylizacje są sporym wyzwaniem. Każda kobieta ma w swojej szafie ograniczoną ilość rzeczy. Warto poznać proste sztuczki, które pomogą w zestawianiu ich ze sobą tak, by za każdym razem wyglądać inaczej i przyciągać uwagę. 

Garderoba typu „basic” jako kreatywne podejście do codziennego outfitu

Każda kobieta ma w szafie kilka koszulek w różnych kolorach, z krótkim i długim rękawem. Niedrogie bezrękawniki, jeansy czy proste spódnice mogą stanowić podstawę do wielu różnych stylizacji. Najczęściej wybieramy z szafy proste jeansy i T-shirt. Sam w sobie ten zestaw nie jest ciekawy, ale uzupełnienie go o wzorzysty cardigan, długi sznur korali, kontrastową apaszkę czy torebkę, sprawi, że nabierze atrakcyjności i polotu.

Latem i w ciepłe wiosenne dni, dużo łatwiej wybrać z szafy odpowiedni strój. Lekka sukienka i sandałki to często wszystko, czego potrzeba by wyglądać pięknie i lekko. Jako dodatek przyda się wtedy modna torebka, subtelna biżuteria lub letni kapelusz. Zimą, jesienią i w okresie przejściowym dużo trudniej osiągnąć przyjemny dla oka efekt. Przed sięgnięciem po najcieplejsze kurtki, warto zastanowić się nad ubraniem na siebie kilku warstw. 

Budowanie swojego looku na chłodne dni to dość trudne zadanie. Można niechcący osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego i stylizacja będzie przeładowana i ciężka. Aby budowanie warstw dało dobry wynik, trzeba dobrze przemyśleć ich rozmieszczenie. Najlepiej nie przesadzać z ilością, trzy wystarczą. 

Takie rozwiązanie sprawdza się najlepiej w okresie przejściowym, gdy rankiem jest zupełnie inna pogoda niż w południe. Dzięki temu możemy swoją stylizację modyfikować w ciągu dnia. Warto zdjąć jedną z warstw gdy zrobi się cieplej, włożyć ją na powrót, gdy będzie chłodniej. Wybierajmy materiały w różnej grubości i fakturze, wzór jodełki czy paski to  obecnie modny wybór.

Modne wzory i dodatki w nadchodzącym sezonie

Podążanie za modą to wyzwanie dla każdej kobiety. Ubieranie się z klasą w ciuchy, które mamy w szafie i uzupełnianie ich przemyślanymi dodatkami jest codziennością wielu z nich. Warto wiedzieć, że nadchodzący sezon będzie obfitował w kontrastowe stylizacje, modne będą dodatki z dużą biżuterią z metalu, a nawet plastiku. Do łask wracają sygnety i sporych rozmiarów, pojemne torby w stonowanych kolorach.

Biżuteria w nadchodzących tygodniach powinna przyciągać wzrok, stanowić centrum stylizacji. Warto wyposażyć się w ciężką, zdobioną bransoletkę lub naszyjnik z wieloma kamieniami. Dobrym wyborem dla każdej kobiety będzie bransoleta pandora. Jest to bardzo modny szczegół, do którego można dobrać kilka urokliwych charmsów reprezentujących zainteresowania osoby, która ją nosi. 

Według ekspertów wiosną i latem najbardziej modne będą krótkie topy odsłaniające brzuch i spodnie biodrówki. Jest to powrót stylów z początku obecnego stulecia. Kolorystyka będzie jasna i jaskrawa. Bardzo dużo propozycji jest w kolorze białym. Jeśli chodzi o wzory, to prognozowana jest modna na kratę i poziome, szerokie paski. Nie znikną też obecne od kilku miesięcy złote łańcuchy. Można nosić je zarówno jako element biżuterii, jak i pasek od torebki.

Moda bywa przejściowa, jednak niezmienny zostanie styl, który kształtujesz własnoręcznie. Dzięki temu, że każda kobieta ma swój gust i nie podąża ślepo za trendami z wybiegów, klasyczna elegancja nie umarła. Najważniejsze w codziennej stylizacji jest samopoczucie i pewność siebie. Nawet przy pomocy niedrogich, podstawowych ubrań z sieciówek możesz stworzyć niezapomniany outfit. Wystarczy nieco kreatywności.