Ile kosztują oprawki okularowe i gdzie je kupić?

Oprawki okularowe mogą wydawać się sporą inwestycją, szczególnie gdy w grę wchodzą markowe oprawki najbardziej rozpoznawalnych producentów i marek. Małe, lokalne salony optyczne często oferują jeszcze bardziej standardowe, generyczne rozwiązania na których można sporo zaoszczędzić, jednak te pozostawiają zwykle wiele do życzenia w kwestiach trwałości, jakości czy wreszcie wyglądu i dopasowania do najnowszych trendów modowych. Wybór wydaje się być więc pomiędzy oszczędnością i stosunkowo małym wyborem modeli, lub wysoką jakością, rozpoznawalnym logo i nieco wyższą półką cenową. Ile faktycznie kosztują oprawki okularowe i gdzie je kupić?

Markowe oprawki okularowe – dlaczego nie należy się ich bać?

Koszty, których obawia się wiele osób wybierających się do okulisty w celu sprawdzenia wady wzroku potrafią sięgać rzędu kilkuset złotych i nic dziwnego, że wiele osób obawia się tego rodzaju wydatków. Warto zauważyć jednak, że okulary korekcyjne nie są dodatkiem kupionym pod wpływem chwili, noszonym do konkretnej stylizacji i odkładanym na bok gdy minie trend. Owszem, wśród marek takich jak Versace, Dolce&Gabbana czy Michael Kors można znaleźć wiele nietypowych, niecodziennych propozycji oprawek okularowych, jednak zwykle producenci stawiają na style, które można nosić na co dzień.

Oprawki okularowe to inwestycja nie tylko w styl, ale przede wszystkim jakość i trwałość. Okulary noszone na nosie przez cały dzień, każdego dnia, przez nawet kilka lat muszą być odporne na zużycie i ślady użytkowania, a jednocześnie zapewniać odpowiednią stabilność dla zamocowanych w nich szkieł. Założenie że droższe oprawki będą robiły to lepiej jest tu jak najbardziej na miejscu, choć nie należy oczywiście popadać w skrajności.

Ile kosztują oprawki okularowe?

Koszt oprawek okularowych może wahać się znacząco zależnie od producenta, rozpoznawalności marki, czy wreszcie materiału z jakiego zostały wykonane. Wśród markowych propozycji najtańsze oprawki można znaleźć w ofercie marki Vogue, gdzie stylowe i bazujące na aktualnych trendach okulary dostępne są już od 340 złotych (nie wliczając w to ceny szkieł korekcyjnych). Oprawki proponowane przez Vogue to przede wszystkim kobiece kształty, uniwersalna kolorystyka i wytrzymałość idealna do codziennego użytkowania.

W podobnej kategorii cenowej plasują się znane ze swojej prostoty i sportowego charakteru oprawki marki Oakley. W cenie 355 złotych można znaleźć tu najbardziej podstawowe oprawki zarówno dla panów, jak i pań, a dopłacając kilkadziesiąt złotych oferta poszerza się do wielu modeli opierających się o najnowsze trendy i dodających każdej stylizacji odrobiny sportowego luzu.

Istnieją dwie marki, które wśród użytkowników okularów korekcyjnych cieszą się bardzo dobrą opinią, ale też od zawsze sprawiają wrażenie drogich i nieosiągalnych. Mowa tu o oprawkach Ray-Ban, które choć zaczynały jako okulary przeciwsłoneczne dziś cieszą się równie dużym zainteresowaniem w przypadku klasycznej korekcji wzroku, a także oprawkach Emporio Armani – domu mody, który kojarzy się wyłącznie z luksusem i awangardą. Czy ich oprawki faktycznie są jednak drogie? Wszystko zależy od wybranego modelu! Zarówno w ofercie jednej jak i drugiej marki bez problemu uda się znaleźć oprawki w przedziale 400-500 złotych, ale też takie za 700, 800, czy 900 złotych bez kosztów szkieł korekcyjnych.

Gdzie kupić markowe oprawki okularowe?

Miejsce zakupu oprawek okularowych warto uzależnić od powodu, dla którego decydujemy się na ich zakup. Popularne „zerówki”, które będą służyły raczej jako modny dodatek modowy można znaleźć dziś właściwie wszędzie, jednak nawet w ich przypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wizyta w profesjonalnym salonie optycznym lub u autoryzowanego sprzedawcy oprawek danej marki. Szeroki wybór markowych oprawek okularów można spotkać między innymi na stronie soczewki24.pl, która oferuje możliwość przymierzenia oprawek w jednym z salonów stacjonarnych lub zamówienia ich przez Internet, jeśli jesteś już zdecydowany, a do miasta Ci nie po drodze. Koszty takich okularów są uzależnione od wszystkich wspomnianych wyżej czynników, a więc samej marki, materiałów wykorzystanych do wykonania oprawek, ich trwałości, czy wreszcie dodatkowych kosztów szkieł, które zostaną w okularach zamontowane.