Indywidualne ubezpieczenie zdrowotne

Realia polskiej służby zdrowia nie są zbyt optymistyczne. Przeżywa ona swoisty kryzys i coraz więcej osób wybiera niepubliczne kliniki, które oferują prywatną opiekę medyczną w ramach różnych pakietów.

Na rynku pojawia się takich firm coraz więcej, a ich oferta jest bardzo szeroka. W większych miastach bez trudu można znaleźć wszystkich koniecznych specjalistów.

Dlaczego warto wykupić indywidualne ubezpieczenie medyczne?

W ostatnich latach, system państwowej opieki zdrowotnej powoli chyli się ku upadkowi. Kolejki do specjalistów są niesamowicie długie, a oczekiwanie na przyjęcie do szpitala często trwa nawet kilka lat. Niestety jakość oferowanych usług często pozostawia wiele do życzenia, dlatego wiele osób rezygnuje z korzystania z oferty Narodowego Funduszu Zdrowia na rzecz prywatnych placówek medycznych.

Nasze zdrowie jest dla nas bardzo istotne i staramy się je chronić jak najlepiej, niestety jest to utrudnione jeśli nie udamy się do przychodni prywatnych.

Zdecydowanym minusem niepaństwowych instytucji zdrowia jest konieczność płacenia za oferowane tam usługi. Jednak kiedy chodzi o nasze zdrowie czy życie, często jesteśmy w stanie zapłacić za to, by być przyjętym przez odpowiedniego specjalistę.

Kolejki, jakie panują w instytucjach państwowych, za których usługi nie trzeba płacić często sprawiają, że musimy czekać na wyznaczoną wizytę miesiącami, a czasami nawet latami. Oczywistym jest, że przez ten czas nasz stan może się znacząco pogorszyć, a tego z pewnością byśmy nie chcieli.

Jak działają ubezpieczenia medyczne?

Indywidualne ubezpieczenia medyczne są przeznaczone dla osób, które chcą we własnym zakresie wyposażyć się w ubezpieczenie zdrowotne. Różnią się one od tych, które swoim pracownikom zapewniają firmy w ramach współpracy z placówkami medycznymi.

Przede wszystkim – oferta jest mniejsza. Jako osoba prywatna nie dostajemy zbyt wielu zniżek, w przeciwieństwie do przedsiębiorstw, które często takie ubezpieczenia kupują wręcz masowo.

Jednak jeśli kupujemy ubezpieczenie sami, mamy znacznie większy wpływ na to, co wchodzi w jego zakres. Możemy sami zadecydować, który pakiet bardziej nam odpowiada i w który chcemy zainwestować. Pozwala to także na wybranie konkretnej firmy, której chcemy powierzyć swoje zdrowie, a także placówki, do której będziemy uczęszczali.

Wykupienie ubezpieczenia polega na comiesięcznej wpłacie konkretnej sumy. W ramach tej opłaty otrzymujemy możliwość skorzystania z wizyt u specjalistów określonych w naszym pakiecie.

Co wchodzi w zakres ubezpieczenia indywidualnego?

Większość firm w ramach takiego ubezpieczenia oferuje nie tylko wizyty u lekarzy wśród których możemy wymienić: internistę, lekarza rodzinnego czy pediatrę, ale także szeroką gamę zabiegów pielęgniarskich, badań, także tych specjalistycznych oraz zabiegi fizjoterapeutyczne.

Do tego, często wliczani są specjaliści – ich ilość uzależniona jest od tego jaki pakiet wybierzemy i iloma specjalistami z danej dziedziny dysponuje dana placówka. W ramach ubezpieczenia za wizyty nie trzeba płacić, chyba że dana firma ma je w ofercie, ale nie wchodzą one w skład naszego ubezpieczenia. W takiej sytuacji, za dopłatą można skorzystać z koniecznych usług.

Często taka firma nie ma tylko jednego budynku, w którym przyjmuje wszystkich pacjentów, a kilka lokalizacji, w których przyjmują konkretni specjaliści. Zazwyczaj w takich miejscach zyskujemy pomoc nie tylko w kwestii zdrowia, ale także pewność, że sprzęt jest odpowiednio dopasowany do potrzeb danej specjalności.

Często także obsługa poza medyczna jest dużo sympatyczniejsza i bardziej empatyczna. Ludzie są najczęściej przyjaźnie nastawieni na pracę z pacjentem.

ubezpieczenie zdrowotne

Czy warto wykupić prywatne ubezpieczenie medyczne?

Prywatne gabinety medyczne szturmem podbijają polski rynek. Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na skorzystanie z indywidualnych ubezpieczeń zdrowotnych, ze względu na krótki czas oczekiwania i wysoką jakość oferowanych usług. Takie firmy oferują różne pakiety – najtańsze mogą wynosić już 68 za miesiąc, co nie jest dużym wydatkiem.

Najdroższe pakiety mogą kosztować nawet po kilkaset złotych, jednak są dużo bardziej rozbudowane. Wiele z oferowanych zabiegów może nam się nigdy nie przydać, jeśli jednak wolimy być zabezpieczeni we wszystkich możliwych sytuacjach – warto wybrać właśnie droższą wersję.