Internetowa hurtownia odzieży – czy warto?

Szacuje się, że obecnie 25% zakupów w Wielkiej Brytanii odbywa się online. Z tego rozwiązania coraz chętniej korzystają również Polacy. Czy warto zakupy online zacząć robić w naszej firmie? Jakie wady i zalety mają internetowe hurtownie odzieży?

Zalety zakupów w internetowej hurtowni odzieży

Przede wszystkim zakupy online są wygodne. Możemy to zrobić z naszego biura lub domu w dowolnych godzinach. Wszystko czego potrzebujemy to komputer oraz dostęp do Internetu, a także adres na który zamówimy towar. Nie musimy mieć samochodu dostawczego, który zmieści nasze zamówienie, nie tracimy czasu na podróż do i z hurtowni. Zazwyczaj takie wyprawy zajmują cały dzień i kosztują wiele wysiłku, stresu oraz frustracji.

W internetowej hurtowni online mamy też maksymalny wybór odzieży. Nie jesteśmy ograniczeni do tego, co obecnie widzimy, nie musimy czekać, aż pracownicy odnajdą produkt o jaki nam chodzi w danym rozmiarze czy kolorze. Wszystko pięknie spakowane zostanie dostarczone do naszej firmy.

Tego typu hurtownie zapewniają bardzo szeroką gamę produktów. Nie tylko możemy wybierać spośród produktów polskich, ale również międzynarodowych. Znajdziemy tuniki, kurtki i bluzki we wszystkich rozmiarach i kolorach dopasowane do pory roku i sezonu.

Dodatkowo w łatwy sposób możemy porównywać ceny i sprawdzić recenzje produktów, które chcemy kupić. Zawsze też będziemy na bieżąco z promocjami i atrakcyjnymi ofertami dzięki którym możemy zaoszczędzić.

Podczas zakupów online nie czujemy presji ze strony sprzedawców, obsługi, czy innych osób przepychających się obok nas. Możemy robić je we własnym tempie, przerywając i wracając do nich w razie potrzeby. Nie musimy się też przejmować godzinami otwarcia hurtowi – jest ona dla nas dostępna przez całą dobę.

Łatwiejsze jest również sprawdzenie i zapisanie ile, czego i za ile, kupiliśmy ostatnio. Potwierdzenia mailowe zazwyczaj zostają z nami dłużej niż papierowe pokwitowania.

Wady zakupów online

internetowa hurtownia odzieżyJednym z największych zagrożeń zakupów online mogą być opóźnienia w dostawach. Wiadomo, że jeżeli pojedziemy, kupimy i zapakujemy do naszego samochodu towar, to będzie dostępny od razu. Przy zakupach w hurtowni internetowej musimy poczekać aż ubrania do nas dotrą, a w okresach intensywnych zamówień mogą się pojawić opóźnienia. Najprostszym rozwiązaniem tego problemu jest wybieranie zaufanych partnerów i składanie zamówień z wyprzedzeniem.

Wiele osób narzeka również, że zakupy przez Internet nie pozwalają nawiązać relacji z naszym kontrahentem. W biznesie tworzenie relacji jest bardzo istotne. Jednak w dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest skontaktować się mailowo, telefonicznie, przez formularz kontaktowy lub nawet social media. Możemy więc nawiązać stałą i pewną współpracę nie tracąc czasu i pieniędzy na uciążliwe wyjazdy po dostawy odzieży do naszego sklepu.

Niektórzy mają również problem z zakupem ubrań przez Internet, ponieważ nie mogą wtedy ich dotknąć. Jest to w sumie obawa typowo psychiczna. Profesjonalne hurtownie odzieży zawsze podają skład swoich produktów, więc w łatwy sposób możemy ocenić ich jakość. Internet daje nam też możliwość sprawdzenia recenzji i ocen danego produktu. To najważniejsze kwestie, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze ubrań, oczywiście oprócz kwestii estetycznych.

Internetowe hurtownie online jak każde rozwiązanie mają pewne wady, jednak liczba zalet jest dużo większa. Dzięki nim w naszym biznesie oszczędzamy czas i pieniądze oraz zyskujemy dostęp do szerokiej gamy produktów.