Jak dobrać kombinezon do sylwetki?

Zakupy dla większej części z nas są przyjemnością, jednak każda kobieta ma granice swojej cierpliwości i nie lubi, gdy ubrania źle na niej wyglądają. Jednym z trudniejszych do dopasowania strojów jest kombinezon. Nie wiedząc na co zwrócić uwagę przy jego wyborze możemy być niezadowolone z uwydatnienia złych stron naszej sylwetki, a także ze źle dobranego rozmiaru. Takim problemom można łatwo zaradzić, wystarczy tylko poznać kilka złotych rad, zdradzających na co warto zwrócić uwagę.

Kombinezon a wzrost

elegancki kombinezon damski

elegancki kombinezon damski

Twój wzrost ma bardzo duże znaczenie podczas wyboru odpowiedniego kombinezonu. Nie możesz zapomnieć, że jest to strój jednoczęściowy, więc wybór zbyt małego rozmiaru może sprawić, że będziesz się czuła bardzo niekomfortowo, a przecież nie tego oczekujesz.

Wysokie kobiety mogą sobie tutaj pozwolić na naprawdę dużo, ponieważ nie zaszkodzą im nawet zwiewne kombinezony, które w przypadku pań o niższym wzroście, mogą dodatkowo skrócić ich sylwetkę. Kolejną zaletą jest to, że mogą sobie one pozwolić na wzorzysty materiał kombinezonu, a także spodnie 7/8, które będą w ich przypadku wyglądały fenomenalnie w połączeniu z płaskimi butami.

Kobiety średniego wzrostu, mierzące około 165 centymetrów, nie mają aż tak komfortowej sytuacji, jednak nadal stoi przed nimi mnóstwo możliwości. Mogą dobrać do stroju nie tylko sandały, ale także szpilki i koturny, które dodadzą im szyku oraz kilku dodatkowych centymetrów wzrostu. Zaleca się tutaj wybór dopasowanych kombinezonów i unikania tych bardziej zwiewnych.

kombinezon damski sportowy

kombinezon damski sportowy

Podkreślenie figury zapobiegnie skróceniu sylwetki, co bez wątpienia jest tutaj pożądane. Powinniśmy pamiętać jeszcze o jednym szczególe, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać strój ze wzorami, to jednak warto postawić na delikatne motywy nadruku lub zrezygnować z nich na rzecz jednolitego koloru.

Niskie kobiety wbrew pozorom z powodzeniem mogą wybrać dla siebie kombinezon, muszą tylko unikać spodni długości 3/4 i 7/8, a także zapomnieć o zbyt luźnych propozycjach, które znacznie pogrubią i skrócą ich sylwetkę. Idealne natomiast będą dopasowane kombinezony, szczególnie w połączeniu z wysokimi butami i kopertówką. Wprowadzą one elegancję do naszego stroju, który będzie pasował na każde wyjście z przyjaciółmi, chłopakiem lub rodziną.

Kombinezon a sylwetka

kombinezon z zakładanym dekoltem

kombinezon z zakładanym dekoltem

Przyjmuje się, że im drobniejsza kobieta, tym powinna wybierać ubrania z mniejszymi wzorami, jednak nadal pozostaje kwestia rodzaju sylwetki. Do gruszek pasują kombinezony z dodatkami w okolicy ramion i biustu, klepsydry mogą nosić praktycznie każdy rodzaj tego stroju, natomiast kobiety z sylwetką w kształcie litery „T” powinny się zdecydować na kombinezony z obniżoną talią i dodatkami w stylu boho.

Nie zaleca się im za to noszenia strojów przeznaczonych dla gruszek. Ostatnią kategorią są jabłka, które powinny omijać paski i uważać na cienkie ramiączka. Idealne dla nich będą kombinezony z krótkimi nogawkami i dekoltem kopertowym lub w kształcie litery „V”.