Jak w Polsce działa Oriflame Poland?

Marka Oriflame działa na polskim rynku już od 1991 roku, nieustannie przyciągając do siebie uwagę coraz większego grona klientów oraz konsultantów. Ci drudzy, korzystając z zalet sprzedaży bezpośredniej i marketingu wielopoziomowego mogą nie tylko korzystać z tańszego dostępu do wysokiej jakości kosmetyków, ale też rozwijać własną działalność i zarabiać na polecaniu swoich ulubionych kosmetyków. Jak działa Oriflame Poland, w jaki sposób w praktyce odbywa się sprzedaż kosmetyków i dlaczego pomysł budowania kariery w oparciu o współpracę z Oriflame jest dziś coraz bardziej korzystny?

Konsultanci w Oriflame Poland – jak pracują i na czym zarabiają?

Każdy, kto ukończył 18 lat (lub 16 lat, jeśli ma zgodę rodziców) może zostać dziś konsultantem marki Oriflame i rozpocząć swoją przygodę ze sprzedażą kosmetyków z ukazującego się co trzy tygodnie katalogu. Dołączając do Klubu Oriflame każdy zyskuje dostęp do 20% zniżki na wszystkie produkty dostępne w sklepie i może wykorzystywać ją zarówno na użytek prywatny, kupując taniej swoje ulubione kosmetyki, jak i w formie zarobku. Realizując zamówienia dla swoich klientów pobierasz od nich kwotę zamówienia zgodną z cenami katalogowymi, natomiast składając zamówienie płacisz cenę hurtową. Różnica w obydwu kwotach to właśnie Twój dochód, co oznacza, że im więcej zamówisz, tym więcej zarobisz. To proste, ale na tym nie koniec!

Oriflame daje swoim konsultantom możliwość rozwoju, oferując model biznesowy oparty o marketing wielopoziomowy. Konsultanci mogą zapraszać do Klubu Oriflame kolejnych członków, budując w ten sposób własną sieć sprzedaży i pracując nad dobrymi wynikami całego zespołu. Lider, który działa z konsultantami także jako mentor zyskuje dodatkowe premie za wyniki swojego zespołu, a po osiągnięciu odpowiedniego progu procentowego może awansować na kolejne stanowiska Managerskie i Dyrektorskie. Status Diamentowego Dyrektora Sprzedaży jest tutaj realny dla każdego, kto zechce rozwijać swoją karierę z Oriflame i budować własną markę w oparciu o partnerstwo z jedną z największych marek kosmetycznych na świecie.

Oriflame Polska – czy na sprzedaży kosmetyków da się zarobić?

Chyba każdy spotkał się w życiu z osobą, która będąc konsultantem Oriflame starała się przedstawić markę w jak najlepszym świetle, lub wręcz przeciwnie, twierdziła że nie da się na tym zarobić i właściwie jest w klubie wyłącznie ze względu na zniżki. Prawdą jest, że każdy ma prawo do pozostania na poziomie klienta hurtowego i korzystania ze zniżek bez realizacji zleceń dla klientów, ale nie możemy zgodzić się z tym, że nie da się tu zarobić. Praca w Oriflame to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie swój czas wolny i elastyczność czasu pracy – to Ty decydujesz o wysokości swoich zarobków podejmując się realizacji kolejnych zleceń i to Ty wiesz najlepiej ile czasu jesteś w stanie poświęcić na pracę. Sprzedaż kosmetyków to zajęcie przyjemne i dla tych, którzy mają dobre wyczucie w handlu z pewnością łatwe, choć nie należy zakładać, że konsultanci zarabiają tu za nic. Współpraca z Oriflame może być wymagająca, ale jej efekty mogą być naprawdę zadowalające.

Pracuj z Oriflame Polska i zarabiaj na opowiadaniu o kosmetykach

Wiele osób widzi pracę konsultanta jako łagodniejszy przykład tradycyjnej akwizycji. W praktyce jednak osoby te nie mogłyby bardziej mijać się z prawdą – w Oriflame nie musisz nikogo namawiać na zakupy, przekonywać do dołączenia do grona konsultantów czy zaczepiać obcych osób na ulicy rozdając katalog z własnym numerem telefonu. Praca konsultantów Oriflame polega przede wszystkim na opowiadaniu z pasją o dobrych kosmetykach, których na co dzień używa przecież każdy. Człowiek lubi wiedzieć, z czego korzystają jego znajomi i ufa produktom, które wybiera. Jeśli więc opowiesz komuś o tym jak wygląda praca w Oriflame i ci zdecydują się dołączyć do Twojego zespołu – to dobrze, ale jeśli nie, jest szansa że po prostu wolą zamawiać u Ciebie. W ten sposób zyskujesz nowego stałego klienta, który ufa że wiesz jakie produkty będą dla niego najbardziej odpowiednie, a jednocześnie nie wyrabiasz sobie opinii osoby przymuszającej do współpracy z Oriflame. Im więcej szczerości włożysz w to, o czym na co dzień rozmawiasz i im bardziej naturalnie wpleciesz kosmetyki Oriflame do swoich rozmów, tym większa szansa że zbudujesz silną markę w oparciu o wiarygodność i zaufanie – dwie wartości, które Oriflame ceni ponad wszystko.