Jak zorganizowac udany wypad w majówkę?

Majówka to ten jeden z najbardziej wyczekiwanych przez wiele osób okresów w ciągu roku. Jeżeli przypada w środku tygodnia, wtedy można wygospodarować nawet tydzień wolnego

W maju dni są już naprawdę długie, a pogoda może przypominać prawdziwe lato. Wykorzystując dni wolne w maju na wypoczynek, będziemy mieli doskonałą okazję do naładowania baterii, aby z nowym pokładem sił powrócić do swoich codziennych obowiązków.

Majówka – jak zaplanować udaną majówkę?

Odpowiedź na to pytanie to: im wcześniej, tym lepiej. Dotyczyć to będzie szczególnie tak popularnych kierunków jak góry i morze, które co roku na Majówkę oblegane są przez tłumy turystów. Jeżeli wyjazd planujemy w mniej popularne destynacje, wystarczą 2-3 miesiące, aby zorganizować udany wypad. 

Planowanie wyjazdu majówkowego możemy tak naprawdę rozpocząć tuż po Nowym Roku. Zacznijmy od wzięcia do ręki kalendarza, aby przyjrzeć się, w jakie dni tygodnia przypadnie weekend majowy. W zależności od tego, czy będzie to dla nas korzystny układ oraz na ile dni będziemy mogli wyjechać, przejdźmy do kolejnego etapu planowania. 

Warto ustalić odległość naszego wyjazdu oraz, gdzie chcielibyśmy pojechać. Następnie określmy maksymalny budżet finansowy, którego nie chcielibyśmy przekroczyć. Końcowy etap planowania obejmuje zaplanowanie sposobu dojazdu na miejsce, zarezerwowanie noclegów oraz stworzenie planu zwiedzania.

Majówka-polecane kierunki wyjazdu

Wśród polecanych i najbardziej popularnych kierunków wyjazdu prym wiodą góry i morze. Wyjazd do Zakopanego czy do tak obleganych miejscowości jak Międzyzdroje i Trójmiasto może być nie lada przygodą. Są to miejsca godne odwiedzenia i na pewno jest to must have każdego turysty. Niestety w popularnych terminach, m.in. podczas długiego weekendu majowego, są tam tłumy turystów, zatem jeżeli zależy komuś na odpoczynku, warto pomyśleć o miejscach, w których nadal można dużo zwiedzić, ale jest o wiele spokojniej. 

Jeżeli jesteś pasjonatem wycieczek trekkingowych, idealnym miejscem na wypad majówkowy będą Góry Stołowe, które obfitują w wiele malowniczych szlaków, z których mogą skorzystać rodziny z dziećmi oraz zaawansowani piechurzy. Zamiast zatłoczonego Zakopanego może warto wybrać się w Karkonosze, np. do Szklarskiej Poręby, w której zarówno mały, jak i duży znajdzie coś dla siebie. Oprócz wyprawy na górskie szlaki dzieciom frajdę sprawi przejażdżka bryczką lub melexami, a my będziemy mogli podziwiać piękne pejzaże Karkonoszy.

Majówka we Wrocławiu – sprawdzony pomysł na długi weekend

Jeżeli wolelibyśmy zakosztować jednak miejskich klimatów, idealnie do tego nadaje się spędzenie majówki we Wrocławiu. Miasto oferuje szereg rozmaitych atrakcji, z których będzie mogła skorzystać cała rodzina. 

Dla miłośników ciekawostek historycznych konieczne będzie zaliczenie takich obowiązkowych punktów jak rynek z gotyckimi zabytkami architektury, zabytki Ostrowa Tumskiego, Hala Stulecia, Panorama Racławicka, Ossolineum, Wyspa Piaskowa. Miłośnicy przyrody będą mogli podziwiać Ogród Japoński, natomiast dzieci będą mogły spędzić czas we wrocławskim Afrykarium oraz w zoo, a potem udać się w poszukiwaniu krasnali znajdujących się w różnych częściach miasta. 

afrykanarium

Osoby zafascynowane nauką będą mogły zwiedzić centrum nauki Hydropolis oraz obejrzeć niesamowicie ciekawą wystawę obrazującą procesy, w których bierze udział woda. Nie sposób wymienić tu wszystkich wrocławskich atrakcji. Jest to miasto, które na pewno powinno się znaleźć na naszej majówkowej liście.

Jak zarezerwować nocleg we Wrocławiu?

Wrocław dysponuje bardzo bogatą ofertą noclegową. Jeżeli zależy nam na dokonaniu właściwego wyboru, powinniśmy zastanowić się, co powinien dany hotel oferować, aby spełnić nasze oczekiwania. Liczy się nie tylko jego dogodne położenie oraz komfortowo urządzone i wyposażone pokoje, lecz także wszelkie, dodatkowe udogodnienia sprzyjające naszemu wymarzonemu odpoczynkowi. W ślad za wygodą i komfortem powinien iść również sposób, w jaki możemy dokonać rezerwacji. 

Nic chyba tak nie zniechęca turysty na samym początku, jak problemy z nawiązaniem kontaktu z personelem hotelu w celu rezerwacji noclegów. Warto pomyśleć o tym, aby wybrać takie miejsce, w którym ten proces będzie prosty, intuicyjny i przyjemny. Obecnie coraz więcej hoteli oferuje możliwość dokonania zdalnej rezerwacji, która odbywa się z poziomu komputera lub smartfonu. Taką też możliwość proponuje Hotel Jasek Premium we Wrocławiu. Rezerwacja pobytu odbywa się przy pomocy wygodnego i przejrzystego systemu on-line, w którym klient otrzymuje pełne i szczegółowe dane dotyczące swojej rezerwacji. 

Wystarczy dosłownie kilka kliknięć myszką, aby mieć zarezerwowany swój wymarzony pobyt we Wrocławiu.