Jakim typem nurka jesteś?

Czy kiedykolwiek zadawałeś sobie pytanie: „Jakim jestem nurkiem?” My tak i ten artykuł jest dowcipnym sposobem dzielenia nas w różne grupy. Przeczytaj różne opisy i znajdź siebie. Oczywiście nie traktuj tego zbyt poważnie. 😉


Czy jesteś nurkiem głębinowym?

Kolor niebieski jest tym, co Cię fascynuje. Zawsze jesteś pierwszym, który rozpoczyna zejście, a pierwszy trafia na dno. W płytkich nurkowaniach zawsze masz nadzieję, że zabrałeś ze sobą łopatę, aby kopać głębiej. Narkoza jest dla ciebie jak narkotyk, nie przestraszy cię, potrzebujesz tego! Twoja idealna krzywa nurkowania wynosi około 0 minut do czasu bez dekompresji.

Nurek techniczny

Masz umysł matematyczny. Jesteś prawdopodobnie jedynym nurkiem, który lubi tabele i teorię dekompresji. Czytasz wszystkie artykuły znajdujące się w tekście, zachowując aktualność. Nawet podczas nurkowań rekreacyjnych lubisz pochwalić się bcdem o szczytowej wydajności i konfiguracją DIR. Podchodzisz poważnie do nurkowania i, dajmy na to, trochę protekcjonalnych nurków rekreacyjnych.

Gadżeciarz

Część, którą najbardziej lubisz w swoim sprzęcie do nurkowania, to bez wątpienia twój komputer nurkowy. Masz najlepszy! Jest wielkości iPada, ma kompas, mapy, a może także niektóre gry w przypadku nudnych przystanków dekompresyjnych. Aktualizujesz się na nowym sprzęcie, a każde zdarzenie jest świetnym pretekstem do uzyskania kolejnego sprzętu do swojej kolekcji. Twoim celem jest dobry sprzęt i wiesz, jaki jest dobry sprzęt. Zawsze zabierasz ze sobą SMB i jakiś generator szumów, może to być wytrząsacz lub piłka dołączona do zbiornika, lub najbardziej kochana kaczka przymocowana do węża niskociśnieniowego.

Typy nurków

Podwodny fotograf

Wiesz, jak cieszyć się swoimi nurkowaniami i poświęcić odpowiedni czas, aby skupić się na małej nudibranch. Sprzęt, który robisz pod wodą, może być wyolbrzymiony dla innego nurka, ale wiesz, jak sobie z tym poradzić. Pomiędzy nurkowaniami spędzisz przerwę na powierzchni, sprawdzając, czy w końcu masz kolejne okładki National Geographic. Na początku ludzie snobują cię trochę, ale później są wokół ciebie, żeby zobaczyć twoje zdjęcia!

Podwodny filmowiec

Jesteś Tarantino wody, kiedy poruszasz się pod wodą, robisz więcej światła niż łódź podwodna, a niektórzy nurkowie się boją, kiedy widzą, jak wychodzisz z jaskini. Włączasz nocne nurkowanie w dzienne nurkowanie i oślepiasz wszystkie ryby w promieniu 5 metrów, aby Twoi współplemieńcy mogli je zobaczyć z daleka i zbliżyli się, kiedy tam dotarli.

Naturysta

Kochasz zwierzęta i życie w morzu w ogóle. Chcesz wiedzieć, jakie stworzenia widzisz w swoim nurkowaniu i zazwyczaj pytasz swojego przewodnika o nazwę jedynej ryby, której nie zna … Pierwszą rzeczą, którą sprawdzasz po wejściu do centrum nurkowania, jest ich książeczka z rybami ID i jeśli nie mają żadnych … cóż … to naprawdę nie jest dobry znak!

W której grupie jesteś?