Jesienne wypadanie włosów

Zwiększona intensywność wypadania włosów w okresie jesiennym jest naturalną reakcją naszego organizmu. Składa się na to wiele czynników. Latem nasz organizm podlega działaniom promieni słonecznych, które stymulują pracę estrogenu odpowiedzialnego za stan naszej skóry, włosów i paznokci, natomiast jesienią jego praca jest osłabiona. Słońce odgrywa tu dużą rolę, ponieważ ono również wysusza skórę naszej głowy, tak wiec na jesień nasz organizm domaga się odżywienia. Okres wypadania włosów jesienią należy przeczekać, jednak w momencie kiedy trwa zbyt długo lub jest bardzo nasilony należy udać się do lekarza.

Jak zapobiegać wypadaniu?zdrowe włosy

Oto cztery proste kroki, które pomogą nam powstrzymać wypadanie włosów jesienią.

  1. Przede wszystkim zmień swoją dietę, teraz twój organizm potrzebuje jeszcze więcej witamin i substancji odżywczych. Nie bój się mrożonek, są bardzo zdrowe zadbaj również o odpowiednią ilość białka. Jednak najważniejszym jest, abyś dostarczyła organizmowi nienasyconych kwasów tłuszczowych obecnych w oliwie z oliwek, oliwkach, pestkach dyni i słonecznika.
  2. Skróć swoje włosy, najlepiej o dobre 5 cm. Po lecie włosy są zazwyczaj przesuszone i zniszczone, a ich długość przyczyni się do wypadania. W momencie obcięcia staną się lżejsze i będą mniej wypadać.
  3. Ogranicz używanie suszarki i prostownicy, jest to niezbędne minimum. Nie trzeba tłumaczyć jak zły wpływ na włosy mają te urządzenia. Zmień nawiew suszarki na zimny, a prostownicę zostaw na specjalne okazje.
  4. Dbaj o skórę głowy, bo to w niej zakorzenione są nasze włosy. Wykonuj delikatne masaże i oczyszczaj skórę głowy. Zapobiegaj wszelkim problemom jak łupież czy przetłuszczanie się włosów, pomogą ci w tym odpowiednie preparaty.