Kartki powracają do łask

W ostatnim czasie coraz więcej osób pisze do siebie listy, jednak nie każdy ma taki talent lub cierpliwość, żeby zapełnić kilka stron opowieściami o swoim życiu. Mimo wszystko taka forma komunikacji jest ciekawa, tym bardziej, że znacznie różni się od tego do czego się już przyzwyczailiśmy, czyli rozmowy w czasie rzeczywistym z osobami rozsianymi po całym globie.

Spróbuj, co ci szkodzi!

Jak nie spróbujesz, to nie dowiesz się czy ci się to spodoba. Warto zerwać z uprzedzeniami i spróbować czegoś nowego. Zapytaj przyjaciół, może chcieliby razem z tobą przenieść się chociaż na chwilę do starych czasów sprzed ery mobilnych telefonów. Może też uznają to za świetny pomysł i będziecie mogli wymieniać ze sobą korespondencję na przykład raz w miesiącu przy użyciu kartek z ciekawymi i zabawnymi ilustracjami na odwrocie.

śmieszne kartki okolilcznościowe

Możliwe, że boisz się lub po prostu nie masz ochoty na pisanie do innych bez powodu. W takim razie skorzystaj z kartek z okazji świąt, ale także rocznic i urodzin. Obdarowana przez ciebie osoba na pewno ucieszy się z tego, że do prezentu doczepisz zabawną kartkę z życzeniami. Będzie to oryginalny i niepowtarzalny pomysł, a na dodatek, ta osoba będzie mieć pamiątkę po tym dniu, bo warto pamiętać, że ten rodzaj komunikacji w przeciwieństwie do wiadomości tekstowych, można zachować w niezmienionej formie.

Upominek, który się nie przedawnia

Kartka jest drobiazgiem, należy jednak pamiętać, że ta niewielka rzecz może być także uniwersalnym upominkiem, który sprawdzał się za czasów naszych rodziców i dziadków i teraz też się sprawdzi. Nie ma znaczenia płeć osoby, dla której wybierzesz kartkę, możesz ją podarować nawet dziecku. Bez wątpienia są one niezawodne i pomimo upływu lat oraz spadku popularności, nadal stanowią dobry pomysł na przekazanie drugiej osobie w nietypowy sposób, że dziękujemy, życzymy zdrowia, szczęścia, udanego małżeństwa, grzecznych dzieci, ale także gratulujemy podjęcia dobrej decyzji, nowej pracy, awansu, dostania się na studia lub ich ukończenia. Jak widać możliwości jest wiele. Kartki nie wymagają od nas długiego tekstu, a jednak przekazują zaskakująco dużo. Pokazują, że pamiętamy i nie jesteśmy obojętni wydarzeniom z życia naszych bliskich.

karnety okolicznościowe

Poczucie humoru to nie grzech!

Poczucie humoru, to nie grzech. Nie słuchaj się ludzi, którzy myślą inaczej i są przeraźliwie poważni. Możesz dokonywać własnych wyborów i dlatego jeżeli podobają ci się zabawne kartki świąteczne lub urodzinowe, to po prostu je kup. Co prawda nie każdy ma takie samo poczucie humoru, jednak nie powinieneś się ograniczać, chociaż na chwilę wyjdź ze swoich schematów i zrób coś, o co nikt cię nie podejrzewa. Dodanie do listy zakupów kolejnej pozycji, wyróżniających się kartek może nie zmieni świata, ale nieco urozmaici zakupową rutynę.

Dobrym pomysłem na zakorzenienie w kimś poczucia humoru i ironicznego podejścia do świata będzie sprezentowanie takiej osobie kartki z ilustracjami Andrzeja Mleczki, który bezbłędnie ukazuje absurdy naszej rzeczywistości, poczynając od ogromnych ilości Mikołajów na ulicach w okresie świątecznym, a kończąc na humorystycznym przedstawieniu duchownych. Tak jak wcześniej było wspomniane, kartki okolicznościowe są uniwersalnym pomysłem na prezent, jednak różnią się one między sobą. Mamy do wyboru wiele wzorów, dlatego warto przez chwilę się zastanowić i wybrać coś ciekawego, ładnego lub śmiesznego. Oryginalność bez wątpienia zachwyci obdarowaną osobę, podobnie jak sam pomysł powrotu do starych, ale sprawdzonych i niezawodnych metod na przekazywanie informacji.