Kępki rzęs i sztuczne rzęsy – jak wybrać model dla siebie?

Sztuczne rzęsy to jeden z najszybszych i najłatwiejszych sposobów na optyczne powiększenie oka i uzyskanie efektu pełniejszego, bardziej eleganckiego i zdecydowanie profesjonalnego makijażu. Dobrze dobrane i zamocowane potrafią dać naprawdę zniewalający efekt, wizualnie otwierając oko i dodając końcowemu makijażowi dodatkowego dramatyzmu lub wręcz przeciwnie, podkreślając jego naturalność, dziewczęcość i niewinność. Szczęściem jest fakt, że dziś kupienie zarówno całych kompletów sztucznych rzęs jak i pojedynczych kępek możliwe jest właściwie w każdej dobrej drogerii. Pytanie pojawia się jednak jedno: jak wybrać model dla siebie?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru sztucznych rzęs?

sztuczne rzesyNa rynku dostępne są obecnie dwa podstawowe warianty sztucznych rzęs: rzęsy na pasku, przypominające z wyglądu pełną naturalną linię rzęs z różnej długości włoskami doczepionymi do niej na stałe oraz kępki, czyli znacznie mniejsze skupiska włosków, które można doczepić do własnej linii rzęs w najbardziej odpowiadającym nam miejscu. Każdy z modeli będzie miał oczywiście swoje wady, zalety i sytuacje, do których pasuje najlepiej. Przy wyborze jednych i drugich są jednak pewne zasady, którymi warto kierować się by wybrać te najlepsze.

Pierwszą z kwestii będzie tu przede wszystkim długość. Sztuczne rzęsy, nawet jeśli mają niebotycznie wydłużyć rzęsy naturalne, nie mogą nadmiernie odznaczać się na naturalnej linii rzęs. Podczas wyboru warto kierować się więc od razu efektem, jaki chcemy uzyskać. Dla podkreślenia dramatyzmu bardzo pełnego makijażu rzęsy mogą być więc znacznie dłuższe, najczęściej rozłożone na pasku w sekcjach dłuższych i krótszych rzęs na przemian. Dla efektu naturalnego rzęsy mogą być nieco krótsze, znacznie cieńsze i rzadsze – ich zadaniem będzie podkreślenie naturalnego uroku oka, a nie przerysowanie makijażu.

Kępki rzęs – kiedy i dla kogo?

Kępki to właśnie najlepszy przyjaciel wielbicielek naturalnego makijażu, choć i tu zdarzają się wersje bardzo długich rzęs idealnych do akcentowania makijażu dramatycznego. Kępki pozwalają dowolnie modelować kształt oka i zagęścić rzęsy dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne. Można więc z powodzeniem umieścić większość rzęs na części zewnętrznej oka, wydłużając je optycznie i zmniejszać ich długość wraz ze zbliżaniem się do środka oka, lub też umieścić dłuższe kępki na centralnej części linii rzęs tak, by oko uzyskało efekt pełniejszego i bardziej otwartego. Kępki mogą posłużyć zatem zarówno do makijażu okazjonalnego, jak i na co dzień, dla pań które nie są do końca zadowolone z wyglądu swoich naturalnych rzęs i potrzebują odrobiny wsparcia, którego nie daje im maskara.

Jak wybrać odpowiedni model sztucznych rzęs?

Rzęsy na pasku wymagają znacznie większej precyzji aplikacji, ale i samego wyboru – ich wygląd i konstrukcja narzucają dość mocno ostateczny kształt oka. Wybierając tego typu rozwiązanie warto przede wszystkim dokładnie przymierzyć pasek rzęs do oka przed przyklejeniem go i przyciąć do rozmiarów pasujących długością do naturalnej linii rzęs. Rzęsy na pasku wymagają odrobiny wprawy przy aplikacji, ale gdy opanuje się już tę sztukę, zadanie jest bardzo proste i mniej czasochłonne niż w przypadku pojedynczych kępek włosków. Doskonale sprawdzą się więc w przygotowywaniu dramatycznego makijażu na wyjście czy imprezę, gdzie na makijaż i tak poświęca się już bardzo dużo czasu.

Wybór odpowiedniego modelu sztucznych rzęs to właściwie kwestia bardzo indywidualna, zależna od efektu jaki chcemy osiągnąć, czasu, jaki możemy poświęcić na ich aplikację i umiejętności, jakie mamy w aplikacji i ewentualnym zakrywaniu śladów przyklejenia sztucznych rzęs. Nie ulega jednak wątpliwości fakt, że są one dość szybkim i praktycznym rozwiązaniem na całkowitą transformację makijażu oka. Nic dziwnego, że korzysta dziś z nich tak wiele kobiet!