Kocie okulary – komu pasują?

Współcześnie okulary to modny dodatek, dzięki któremu możemy podkreślić zarówno stylizacje, jak i kształt rysów twarzy. Stanowią one najważniejszy element naszego wizerunku. Dobrze dobrane dodadzą nam profesjonalizmu i uroku, a także sprawią, że poczujemy się dobrze we własnej skórze.

Kształt okularów zależy przede wszystkim od rysów naszej twarzy. Nie każdemu będą pasowały okrągłe lub prostokątne oprawy. Dobrze dobrane okulary powinny łagodzić ostre rysy twarzy bądź podkreślać te atuty, które trudno jest wyeksponować. okularyPodstawową kwestią przy doborze okularów jest dopasowanie ich do twarzy pod kątem kontrastu – przy łagodnych rysach twarzy koniecznie trzeba spróbować z oprawami o bardziej kanciastych kształtach i odwrotnie.

Warto jednak pamiętać, że sytuacja zmienia się trochę przy wielkości twarzy – do małej twarzy lepiej zdecydować się na znacznie mniejsze okulary, a do szerszej – proporcjonalnie większe. Powszechnie przyjęte jest, że dobrze dobrana oprawa nie powinna wychodzić poza linię brwi i pod żadnym pozorem nie może dotykać policzków. Do najbardziej popularnych kształtów, które pasują niemal każdemu, należą kocie okulary.

Dlaczego kocie okulary są tak popularne?

Największy wpływ na popularność okularów o kocim kształcie miały gwiazdy kina Hollywood w 50. i 60. latach. Kocie oprawy nosiły przede wszystkim takie gwiazdy jak Marylin Monroe oraz Audrey Hepburn, dzięki którym ten kształt okularów wszedł na stałe do kanonu mody. Do tej pory uważane są za synonim elegancji, klasy oraz profesjonalizmu. Dla kogo jednak przeznaczone są kocie okulary?

Komu pasują kocie okulary?

Formalnie uznaje się, że kocie oprawy pasują każdemu, kto nie ma trójkątnych rysów twarzy. W tym jednym przypadku mogą one zbyt mocno podkreślić ten kształt, dając groteskowy efekt końcowy. Dobrze jednak będą wyglądały u osób posiadających okrągły, prostokątny, kwadratowy kształt głowy – okulary o tym kształcie doskonale wysmuklą i złagodzą ostre rysy.

Przy wyborze okularów warto także kierować się stylem ubioru, ponieważ nie będą one pasowały do każdego zestawienia. Będą świetnym dodatkiem dla kobiet uwielbiających styl casual, jak i tych, które na co dzień stawiają na elegancję i profesjonalizm. W tym przypadku ich strój będzie podkreślony i wzbudzi spore zaciekawienie u innych.

okulary

Co podkreślają kocie okulary?

Koci kształt okularów podkreśla, przede wszystkim, kobiecość oraz wdzięk każdej kobiety, która decyduje się na tak odważną zmianę. Kocie okulary świetnie podkreślają rysy twarzy i gwarantują dobry wygląd przez cały dzień. W zależności od koloru oprawy zaakcentują typ urody. Przeciwsłoneczne kocie okulary dodadzą dodatkowo szyku całej stylizacji, przyciągając jednocześnie wzrok przechodniów.

Kocie okulary – dlaczego warto je wybrać?

Kocie okulary są przede wszystkim zaprojektowane dla osób pewnych siebie, a także odważnych w komunikacji z innymi ludźmi. Zazwyczaj decydują się na nie osoby chętne do drastycznej zmiany w swoim wyglądzie – wiedzą, że za pomocą takiego dodatku można podkreślić niektóre atuty urody. Oprawy o tym kształcie są niebanalne i z pewnością przyciągają wzrok przechodniów, a także doskonale podkreślają styl.

Jeśli rozważamy kupno nowych okularów to istnieje spora szansa, że właśnie ten kształt będzie tym idealnym, gdyż pasuje do niemal każdych rysów twarzy. Z pewnością dobrze będą w nim wyglądały blondynki i brunetki, wzbudzające swoim wyglądem ciekawość innych. Za pomocą kocich okularów bez problemu można wymodelować rysy twarzy i nadać im inny charakter.

Mnóstwo różnych okularów tego typu (i nie tylko) można znaleźć w Manufakturze Wzroku.