Korzyści wynikające z noszenia okularów ze szkłami progresywnymi

Z upływem czasu, oczy tracą swoje naturalne zdolności, dlatego wzrok się pogarsza. Można temu zaradzić, inwestując w dobre okulary z odpowiednimi szkłami.

Szkła progresywne noszone są przeważnie przez osoby, które ukończyły już czterdziesty rok życia. Wiąże się to z tym, że są one polecane dla osób, które mają starczowzroczność, czyli problemy ze wzrokiem związane z wiekiem. Szkła progresywne są także dobrym wyborem, jeżeli chcesz widzieć dobrze zarówno w bliży, jak i w dali.

Korzyści wynikające z noszenia okularów progresywnych

Jeżeli zdecydujesz się na noszenie szkieł progresywnych do bliży i dali, zyskasz naprawdę wiele korzyści. Z pewnością bardzo szybko zaadaptujesz się do noszenia okularów z takimi szkłami. Co więcej, w końcu będziesz mógł swobodnie wykonywać wszystkie czynności, bez obaw o to, że czegoś nie zauważysz lub coś przeoczysz. Dobre okulary ze szkłami progresywnymi pozwolą wrócić do normalnego życia, które wiodłeś do tej pory.

okulary progresywne słubice

Jakie są zalety szkieł progresywnych?

Jedną z zalet noszenia szkieł progresywnych jest chociażby wspomniana wcześniej szybkość adaptowania się do ich noszenia. Ponadto takie szkła mogą być idealnie dopasowane do danej osoby, ponieważ całość jest zindywidualizowana pod konkretne potrzeby. Począwszy od mocy okularów aż po ich zastosowanie – w końcu każda osoba wiedzie inny tryb życia. Dodatkowo, do takich szkieł możesz dobrać niemal każde oprawki okularowe.

Kolejnym plusem jest to, że strefa bliży jest znacznie szersza, dzięki czemu uchodzi za bardziej komfortową – ponadto obszar czynny stref pośrednich także jest zwiększony. Kolejną zaletą posiadania tego typu szkieł, jest fakt, że znacznie poprawia się komfort widzenia, niezależnie od odległości. Szkła te są aż o 30% bardziej płaskie od standardowych – i to bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Co więcej, nawet jeżeli będziesz nosić duże i złożone moce, to masz pewność, że przy szkłach progresywnych jakość obrazu i tak będzie na najwyższym poziomie. Zdecydowanie warto jest więc wybrać okulary, które będą posiadały szkła progresywne.

salon optyczny w słubicach

Dlaczego szkła progresywne nadal są popularne?

To, co jest niezwykłego w szkłach progresywnych, to fakt, że zostały one wynalezione w roku 1959, jednak od tamtego czasu nadal nie straciły na popularności. Wielu ludzi wciąż potrzebuje szkieł do zadań specjalnych, które ułatwią widzenie zarówno w bliży, jak i w dali.

Wcale nie musisz posiadać dwóch par okularów – możesz wybrać szkła progresywne i zapewnić sobie 2w1. Jeżeli więc masz już receptę od optyka to zrealizuj ją i zdobądź okulary swoich marzeń. Szeroki wybór okularów progresywnych w Słubicach oferuje salon optyczny MedLook.