Krem BB z naturalnym składem

Obecnie coraz więcej kobiet pragnie znaleźć kosmetyki wielofunkcyjne, które będą mogły być stosowane codziennie i zaoszczędzą czasu na nakładanie kilkunastu różnych produktów, które niekiedy poprzez odmienne składy źle ze sobą współpracują. Z myślą dla tych kobiet został zaprojektowany krem BB, który posiada wiele właściwości i jednocześnie nie obciąża skóry.

Krem BB jest kremem upiększającym, który zastępuje nam krem nawilżający, preparat z filtrami UV, bazę pod makijaż, podkład i korektor. Krem BB posiada delikatną barwę, jednak nie będzie on krył jak tradycyjny ciążki podkład. Delikatnie rozświetli cerę i ukryje niedoskonałości. Będzie nas on chronić przed promieniami światła słonecznego i zagwarantuje nam ochronę przeciwzmarszczkową.

Mimo, że krem ten został zaprojektowany już w latach 60. XX wieku swoją popularnością cieszy się do dziś. Jest on chętnie kupowany przez Azjatów, jednak na rynku europejskim wciąż jest popularnym kosmetykiem wielu pań. Obecnie możemy zakupić różnorodne kremy BB, ponieważ coraz więcej firm decyduje się o rozpoczęciu produkcji tego typu kosmetyków.

Przed dokonaniem zakupu warto zorientować się jaki jest skład danego preparatu tak aby zagwarantować sobie maksymalną wygodę i komfort użytkowania. Niestety wielu producentów wykorzystuje do produkcji kremów BB różnorodne, szkodliwe konserwanty i środki chemiczne. Mogą one podrażnić nawet zdrową skórę, a ich nadmiar nasili problemy skórne i niedoskonałości. Pamiętajmy, żeby nie kierować się reklamą tylko zdecydować się na produkt, który składem będzie dla nas satysfakcjonujący. Aby zapewnić naszej skórze jak najlepsze kosmetyki warto zdecydować się na krem BB wykonany z naturalnych składników, bez dodatkowych środków konserwujących czy zapachowych. Prostszy skład sprawi, że preparat będzie delikatniejszy dla naszej skóry i nie spowoduje podrażnień ani uczuleń. Warto wiedzieć, ze niekiedy kremy BB nie są jednoznacznie oznakowane. Niekiedy producent nie wykorzystuje tej nazwy jednak same produkty spełniają kryteria kremów BB. Dlatego warto zwrócić uwagę na napisy znajdujące się na etykiecie i samemu przekonać się jakie właściwości ma dany preparat.

Wartym uwagi kremem jest krem Bourjois Bio Detox . Jest on wzbogacony chlorofilem i posiada certyfikat Ecocert. Zawiera on aż 98,8 % naturalnych składników, dlatego każdy miłośnik naturalnych produktów zachwyci się jego prostotą. Innym kremem BB jest krem BB SO BIO ETIC, który dodatkowo wspomaga walkę z niedoskonałościami takimi jak pryszcze czy wągry.  Jest on bardzo delikatny dla skóry, nie podrażnia jej. Regularne stosowanie pomaga zwalczyć problemy skórne i ułatwić gojenie się podrażnień.

W drogerii internetowej GlowStore znajdują się różne kremy BB:

krem bb naturalny skład

Dzięki kremom BB nie musimy wykorzystywać innych kosmetyków. Ekologiczny krem BB może być również wykorzystywany jako baza pod makijaż. Warto jednak pamiętać, że krem BB nie posiada właściwości stricte leczniczych, więc zmagając się z np. trądzikiem niezbędne będzie uzupełnienie codziennej pielęgnacji o specjalistyczne środki przepisywane przez dermatologów. Krem BB może okazać się produktem idealnym jednak również w tym przypadku warto zwrócić uwagę na skład. Im bardziej naturalny tym lepiej dla nas. Jego stosowanie może okazać się niezwykle pomocne w walce z niedoskonałościami. Kremy BB są delikatne dla skóry i sprawiają, ze w codziennym pośpiechu nie musimy nakładać różnorodnych kremów i podkładów- wszystko zrobi za nie jeden preparat. Warto posiadać krem BB w swojej torebce, a dodatkowo naturalny skład zagwarantuje satysfakcję z jego codziennego użycia.