Modeling męski – jak zacząć i czego się spodziewać?

Modeling to nie tylko domena kobiet. W tym fachu doskonale sprawdzają się także mężczyźni, a wielu z nich odnosi ogromne sukcesy na arenie międzynarodowej. Modeling męski staje się coraz bardziej popularny, a tym samym liczba zleceń wzrasta, co daje szansę na zaistnienie w tym świecie.

Modeling męski – co różni go od damskiego?

Przede wszystkim modeling męski jest obwarowany mniejszą liczbą wymagań. W przypadku modelek najlepszy czas na wystartowanie w branży to wiek nastoletni natomiast panowie mogą zostać modelami nawet grubo po 30. roku życia. W przypadku kobiet taki wiek wiąże się już niemal z końcówką kariery, a panowie mogą pracować w branży modelingu znacznie dłużej.

Kolejną kwestią, jaka wyróżnia modeling męski jest brak określonego wzorca urody stanowiącego furtkę do funkcjonowania w branży. Modelem może zostać zarówno bardzo szczupły mężczyzna, jak i muskularny pan. Również wygląd twarzy nie ma aż tak ogromnego znaczenia. Na rynku poszukuje się modeli o klasycznym typie urody oraz mężczyzn bardzo charakterystycznych. Modeling męski jest w gruncie rzeczy łatwiejszy niż damski.

Czy modeling męski jest dla Ciebie?

Mimo zdecydowanie łatwiejszego „startu” kandydat na modela musi mieć odpowiednie cechy wyglądu i charakteru. Najważniejsze z nich to:

  • proporcjonalne ciało i regularne rysy twarzy;
  • wzrost w przedziale 184-190 cm;
  • zdrowa skóra i zadbana twarz;
  • zdrowe włosy;
  • pewność siebie;
  • ambicja i odwaga;
  • elastyczność działania;
  • umiejętność pracy w grupie i pod przewodnictwem;
  • znajomość angielskiego (jeśli chcesz pracować również poza granicami kraju).

Jak wygląda praca w męskim modelingu?

Modele pracują najczęściej podczas sesji zdjęciowych prezentujących odzież i bieliznę, a także podczas sesji promocyjnych i kalendarzowych. Najlepsi z najlepszych mogą liczyć również na udział w pokazach mody za granicą.

Modeling męski wiąże się nie tylko z samym pozowaniem, ale też z koniecznością ciągłych wyjazdów i oczywiście wieloma wyrzeczeniami. Profesjonalni modele bardzo dobrze zarabiają, ale jednocześnie żyją na walizkach. Co prawda można to traktować jako wielką przygodę w czasie, kiedy uroda ma największą wartość, ale ma to też swoje gorsze strony – rozłąkę z rodziną czy brak całkowitej stabilizacji. Często jednak ciekawość i predyspozycje wygrywają, a panowie chętnie dołączają do branży i odczuwają z tego powodu satysfakcję.

Jak zostać modelem?

W większości przypadków najlepszym sposobem na rozpoczęcie pracy w branży modelingu jest dołączenie do agencji modeli. Cała procedura jest bardzo prosta. Pierwszy krok to zgłoszenie się na casting, np. w Agencji Artystycznej Infernal prowadzącej castingi online pod adresem https://www.agencjainfernal.pl/casting/. Jeśli zgłoszenie okaże się interesujące, otrzymasz zaproszenie na osobistą rozmowę i podpisanie umowy. W dalszym etapie pozostanie Ci już tylko czekać na zlecenia. Im lepiej zaczniesz, tym masz większą szansę na zrobienie błyskotliwej kariery.

Jeśli interesuje Cię modeling męski, to zacznij współpracę z najlepszymi – wejdź na stronę https://www.agencjainfernal.pl/ i zgłoś się na casting.