Możliwości rehabilitacji domowej

Fizjoterapeuta, to specjalista który w razie potrzeby sprawdzi siłę naszych mięśni, zakres ruchomości, a nawet stan narządów wewnętrznych – jamy brzusznej i stawów.

Czym zajmuje się fizjoterapeuta? Z jakim problemem może się do niego zgłosić? Podczas badania, które wykonuje ustalane są też główne źródła odczuwanego przez nas bólu. Ze zgromadzoną wiedzą na nasz temat fizjoterapeuta może ustalić plan działania i wdrożyć go w życie. Kluczowym celem jest oczywiście pozbycie się dolegliwości bólowych, które najczęściej stanowią konsekwencje nabytych wad, przebytych chorób lub obciążeń genetycznych. Oczywiście konkretne zestawy ćwiczeń, a także ich częstotliwość oraz ogólna długość leczenia ustalane są w każdym przypadku indywidualnie. W trakcie ich ustalania bierze się pod uwagę wiek pacjenta, ogólny stan jego zdrowia, rodzaj problemu, no i oczywiście przyczyny które go powodują.

I choć najczęściej fizjoterapeuci pracują stacjonarnie w szpitalach, klinikach, przychodniach i własnych gabinetach, zdarza się, że swoje umiejętności wykorzystują też „w terenie”.

Możliwości rehabilitacji domowej

Kiedy musimy skorzystać z pomocy fizjoterapeuty wydaje nam się, że koniecznym będzie dojazd do jego gabinetu. W wielu przypadkach martwimy się więc tym, że fizycznie nie damy rady tego zrobić. Nierzadko zdarza się bowiem, że schorzenie z jakim przyszło nam się zmagać, skutecznie uziemiło nas w domu. Co zrobić w takiej sytuacji?

masaż klasyczny Wrocław

Rehabilitacja domowa jest rozwiązaniem dla wielu pacjentów.

Gdy cierpimy z powodu powikłań po operacji, mamy złamane kończyny lub chorujemy na inne dolegliwości, które skutecznie ograniczają nam możliwość opuszczania domu, najlepszym wyjściem będzie znalezienie gabinetu z ofertą rehabilitacji domowej. Możliwości takiej rehabilitacji są tak samo skuteczne, jak te które proponują gabinety stacjonarne. Nie trzeba więc martwić się tym, że wybierając podobną drogę leczenia coś stracimy lub z czegoś będziemy zmuszeni zrezygnować.

Fizjoterapeuta, który bierze pod uwagę wykonywanie swoich obowiązków poza gabinetem, powinien być wyposażony w mobilny sprzęt z którym może przemieszczać się z miejsca na miejsce. Jest to szczególnie ważne, bo zabiegi tego rodzaju wykonywane na zwykłym, domowym łóżku są wysoce niewskazane. Do przeprowadzania choćby masaży leczniczych potrzebny jest po prostu specjalistyczny sprzęt. Obecnie fizjoterapeuci, którzy zajmują się leczeniem pacjentów w domach, wyposażeni są w rozkładane łóżka tego rodzaju. To bardzo ułatwia im pracę.

Rehabilitacja w domu pacjenta – Wrocław

O ile w mniejszych miejscowościach możemy mieć problem ze znalezieniem fizjoterapeuty, który przyjedzie do naszego domu, o tyle w dużych miastach takich jak Wrocław, Warszawa czy Poznań nie stanowi to, aż tak wielkiego kłopotu.

Ofertę rehabilitacji z dojazdem do domu pacjenta proponuje choćby wrocławski gabinet Global Therapy. Dla wszystkich ludzi, którzy nie są w stanie poruszać się o własnych siłach albo po prostu mieszkają zbyt daleko wspomnianego gabinetu – takie rozwiązanie jest na wagę złota. Tym bardziej, że  zabiegi proponowane przez Global Therapy są dedykowane szerokiemu gronu pacjentów – między innymi tym, którzy cierpią z powodu rwy kulszowej, bóli stawów, dyskopatii, bóli promieniujących do kończyn, zawrotów głowy i przewlekłych dolegliwości bólowych poszczególnych części ciała. Oprócz tego, wrocławscy fizjoterapeuci świetnie radzą sobie również z drętwieniem i mrowieniem kończyn, a także schorzeniami pacjentów, którzy niedawno przebyli operację lub całkiem poważny zabieg.

masaż leczniczy Wrocław

Wniosek? Rehabilitacja domowa, to szansa na szybki powrót do zdrowia. Taka samo duża, jak w przypadku podjęcia leczenia w profesjonalnym, stacjonarnym gabinecie. Przystępne ceny za wykonywane zabiegi, a także możliwość dojazdu do naszego domu, to kolejne zalety tego typu usługi. Niezależnie od wieku, problemu z jakim się borykamy czy innych kwestii, które mogą nas martwić – nic nie stoi na przeszkodzie, by fizjoterapeuta zjawił się u nas w mieszkaniu.

Zarówno podczas pobytu w specjalistycznej placówce, jak i w warunkach domowych uzyskamy też wskazówki co do tego, jak powinniśmy w dalszym etapie leczenia choroby postępować. Fizjoterapeuta wskaże bowiem drogę do prowadzenia zdrowego trybu życia, prawidłowego odżywiania się i wykonywania dodatkowych, skutecznych dla nas ćwiczeń niezależnie od tego czy to my zjawimy się u niego, czy on u nas.