Na czym polega usuwanie zmarszczek?

Każdy z nas pragnie zachować młodość najdłużej jak się da. Coraz bardziej popularne staje się dbanie o zdrowie. Częsty ruch na świeżym powietrzu lub na siłowni. Do tego dochodzi odpowiednia dieta i unikanie używek, które mają zły wpływ na nasze organizmy.

Mimo wysiłków by zachować młodość, organizm starzeje się. Objawia się to między innymi w postaci zmarszczek. To charakterystyczny objaw. Można na szczęście ograniczyć powstawanie zmarszczek. Istnieje na to wiele sposobów, nie chodzi tu tylko o zabiegi chirurgiczne. Zanim przejdziemy do tej metody, warto wypróbować inne metody. Wiele z nich jest całkowicie bezinwazyjnych.

Nieinwazyjne sposoby

Podstawowym sposobem walki ze zmarszczkami są różnego rodzaju kremy. Najlepiej stosować je już po trzydziestym roku życia. Wtedy właśnie organizm zmniejsza ilość produkowanych substancji odżywczych. Stosując kremy opóźnimy proces powstawania zmarszczek. Zawarte w kremach witaminy A, C i E skutecznie walczą z wolnymi rodnikami. Odmładzają również kwasy owocowe. Pobudzają produkcję kolagenu i złuszczają naskórek.

Dobrym rozwiązaniem są również maseczki ujędrniające. Zawierają dużo więcej aktywnych substancji niż kremy do codziennego stosowania. Zawarte w nich substancje pobudzają krążenie krwi, wspomagają też elastynę i kolagen, dzięki czemu skóra staję się bardziej elastyczna.

Można też zastosować kurację z użyciem serum, występującego też pod nazwą koncentratu młodości. Taka kuracja trwa zazwyczaj miesiąc, najlepiej rozpocząć ją wiosną. Serum zawiera wyciągi roślinne, proteiny i witaminy w dużym stężeniu. Stosuje się je dwa razy dziennie. Serum poprawia elastyczność skóry i znacznie spłyca zmarszczki.

Poważniejsza ingerencja

Pierwszym z inwazyjnych sposobów usuwania zmarszczek są zastrzyki.

Substancje wstrzykiwane to najczęściej botulina, kwas hialuronowy, kwas polimlekowy i kolagen – podpowiada lekarz medycyny estetycznej.

Botulina blokuje działanie wybranych mięśni mimicznych, przez co zmarszczki nie pogłębiają się. Pozostałe substancje wypełniają zagłębienia w skórze.

Zajmiemy się jeszcze dwoma interesującymi zabiegami. Pierwszy z nich to laserowe usuwanie zmarszczek we Wrocławiu. Stymulują produkcję kolagenu, pozwalają na precyzyjne usuwanie zmarszczek z wybranego miejsca. Pod kontrolą lekarza naskórek zostaje starty na określoną przez komputer głębokość.

Odmładzanie skóry prowadzi się także za pomocą pilingu u dermatologa. Używa się do tego kwasu glikolowego. Złuszcza się w ten sposób powierzchniowe warstwy naskórka. Drobne zmarszczki znikają a głębsze ulegają wygładzeniu. Jako minus warto przypomnieć, że jest to dość bolesny zabieg.

Długa młodość

Odmładzanie skóry to dla wielu osób bardzo ważna kwestia. Istnieją na to różne sposoby. Zanim zdecydujemy się na najpoważniejszy krok, czyli chirurgiczny lifting, warto wypróbować inne metody. Takie, które spowolnią starzenie się skóry. Gdy zmarszczki będą już widoczne, można zastosować kilka metod znacznie mniej inwazyjnych niż lifting.