Na czym polega wybielanie zębów?

Wybielanie zębów to proces, który cieszy się coraz większą popularnością. Jeszcze do niedawna wielu osobom wydawało się, że to niebezpieczne i trudne do wykonania oraz wymagające ogromnych poświęceń ze strony pacjenta zadanie jest kompletnie bezsensowne. Obecnie decyduje się na nie coraz więcej ludzi zarówno młodych, jak i tych w średnim wieku. Na czym polega profesjonalne wybielanie zębów i gdzie najlepiej się udać na taki zabieg? Jak się przygotować i o czym pamiętać przed przystąpieniem do niego? Czy warto próbować wybielić zęby domowymi sposobami? Sprawdź najważniejsze informacje!

Wybielanie zębów — po co?

Piękny uśmiech i lśniące, białe zęby są marzeniem wielu osób na świecie. Niestety często natura płata figle i z powodu składu chemicznego szkliwa, uzębienie naturalnie jest lekko kremowe lub delikatnie szare. Problematyczne są również plamy i przebarwienia, które pojawiają się ze względu na regularne picie kawy i herbaty, spożywanie niektórych warzyw oraz owoców, a także picie czerwonego wina i jedzenie barwiących substancji. Negatywny wpływ na barwę zębów mają również ich choroby oraz problemy z dziąsłami. Wtedy właśnie warto zdecydować się na profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym . Pozwoli to pozbyć się nieestetycznym przebarwień i nadać zębom nieskazitelnie biały kolor, który przyciągnie uwagę.

Wbrew pozorom białe uzębienie ma ogromne znaczenie dla dobrego samopoczucia. Idealnie czyste i zadbane ząbki poprawiają nastrój i sprawiają, że chętniej się uśmiechamy. Pozwalają również pokonać wrodzoną nieśmiałość, bo dzięki białym zębom można poczuć się pewniej i bardziej odważnie. Jest to kwestia, która również mocno wpływa na odbiór nas przez osoby z zewnątrz. Ludzie, którzy mają piękne, białe zęby i szeroko oraz szczerze się uśmiechają, są uważani za bardziej godnych zaufania oraz po prostu za bardziej zadbanych, zdrowych i estetycznych. Może to mieć wpływ na rozmaite kontakty międzyludzkie zarówno te w sferze życia prywatnego, jak i zawodowego. Profesjonalne wybielanie może być więc bardzo skutecznym sposobem na ożywienie życia towarzyskiego oraz dodanie sobie pewności siebie.

Czy warto stosować domowe metody, czy lepiej udać się do stomatologa?

Niestety często posiadanie idealnie białych zębów jest bardzo trudne do osiągnięcia bez pomocy specjalisty. Nawet przy regularnym szczotkowaniu i nitkowaniu, a także stosowaniu płynów do płukania, które dokładnie pomagają pozbyć się zanieczyszczeń, na zębach może pozostawać osad, a także mogą pojawiać się nieestetyczne przebarwienia. Dużo w tej kwestii zależy od indywidualnych skłonności organizmu, składu chemicznego zębów, upodobań oraz nawyków żywieniowych, a także uwarunkowań genetycznych. W wielu przypadkach nawet mocno wybielające pasty do zębów nie przyniosą oczekiwanych rezultatów.

Choć w internecie roi się od pomysłów na to, jak można wybielić zęby samodzielnie w domu, to jednak nie są one dobrym rozwiązaniem. Sok z cytryny, soda oczyszczona czy węgiel aktywny to preparaty, które używane regularnie mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Niszczą szkliwo i mogą prowadzić do poważnych uszkodzeń struktury zębów. Ponadto często nie przynoszą oczekiwanych efektów nawet po długiej kuracji. Dlatego właśnie, zamiast eksperymentować samodzielnie, warto zgłosić się na wybielanie zębów  do sprawdzonego salonu dentystycznego oferującego zabiegi. Doskonałym wyborem będzie na przykład gabinet stomatologiczny w Szczecinie w Spółdzielni Pracy Lekarzy Specjalistów „Medicus”, w którym znajdziesz specjalistów od wybielania z wykorzystaniem lampy Beyond.