Najlepsze studia tatuażu na Dolnym Śląsku [TOP 5]

Decydując się na wykonanie jakiegokolwiek zabiegu, zakup poszczególnych usług lub przedmiotów zawsze szukamy informacji na dany temat.

Począwszy od ocen i komentarzy wystawianych na profilach w mediach społecznościowych czy na Google’u, a na opiniach znajomych kończąc. Nie inaczej jest w przypadku salonów tatuażu. Decydując się na zabieg oprócz oczywistych kwestii jak wybór wzoru i jego miejsca na skórze, konieczne jest również wybranie najlepszego studia tatuażu. A tych akurat we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku nie brakuje.

Najlepsze, czyli jakie?

Warto zastanowić się po czym można poznać dobre, a nawet najlepsze studio tatuażu. Kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy ocenie jest wiele. Każdy salon jest inny, charakteryzuje się innym podejściem i przede wszystkim ma innych artystów tatuatorów – a przecież to oni stanowią podstawę.

Z tego też powodu w pierwszej kolejności konieczne jest zapoznanie się z autorskim stylem artysty tatuatora, jego portfolio, wykształceniem i doświadczeniem. Istotną rolę odgrywa także technika wykonywania tatuaży. W najlepszych studiach zatrudnieni są artyści specjalizujący się w różnych stylach.

Daje to potencjalnemu klientowi szansę na wybór wzoru, który najbardziej mu się podoba i pewność, że zostanie on wykonany w prawidłowy sposób, zgodny ze sztuką i przyjętymi standardami danej metody.

Oprócz osób, choć rzeczywiście stanowią one trzon studia tatuażu, kluczową rolę odgrywa jednak standard wyposażenia salonu. Nawet najlepszy artysta bez odpowiedniego sprzętu niewiele może zrobić. Wizyta w salonie i dokładna obserwacja jego wyposażenia i wszystkich elementów dużo powie o miejscu w którym planowane jest wykonanie tatuażu.

Wiele salonów sama chwali się swoim wyposażeniem na prowadzonych przez siebie stronach internetowych lub na profilach w mediach społecznościowych. Jeśli dany salon unika publikowania takich informacji, lub nie chce odpowiedzieć na pytanie o sprzęt czy wyposażenie powinna zapalić się lampka ostrzegawcza, że niestety może nie być to najlepsze i dobrze doinwestowane miejsce na wykonanie wymarzonego wzoru.

Dobre studio tatuażu nie oszczędza, zwłaszcza na bezpieczeństwie i higienie. Koniecznie należy przyjrzeć się czystości w salonie. Jest to miejsce, które powinno być sterylne niczym sala operacyjna. Przed każdym zabiegiem tatuowania koniecznie powinny zostać zdezynfekowane przy użyciu specjalnego środka wszystkie powierzchnie i urządzenia. Każdy salon powinien ponadto używać do każdego zabiegu nowych, jednorazowych rękawiczek oraz jednorazowych igieł.

Przed wykonaniem tatuażu warto umówić się na wizytę w salonie, pracownicy dobrego miejsca bez wątpienia z przyjemnością i cierpliwością udzielą odpowiedzi na wszystkie nurtujące kwestie i nie będą okazywali znużenia lub zdenerwowania. Należy również czerpać z dobrodziejstwa jakim jest Internet. Google, Facebook, grupy i fora dyskusyjne oraz portale internetowe poświęcone tatuażom pomogą w wyborze najlepszego miejsca.

5 Najpopularniejszych studiów tatuażu

Guru Tattoo

Studio tatuażu i piercingu Guru Tattoo to renomowane miejsce, które oferuje szeroki wybór różnorodnych stylów tatuaży. Mieści się przy ul. Kotlarskiej 30 we Wrocławiu, a internauci zgodnie oceniają utalentowanych artystów przyjmujących w tym lokalu na maksymalną ilość gwiazdek (przy prawie 400 opiniach to naprawdę imponujący wynik!).

Tutaj stawia się na spełnianie oczekiwań klientów, najwyższą jakość grafik oraz dbałość o standardy higieny i bezpieczeństwa. Wszystkie narzędzia i sprzęt są starannie dezynfekowane, a studio przestrzega ścisłych protokołów sanitarnych, aby zapewnić klientom komfort podczas całego procesu tatuowania. Zainteresowani mogą skorzystać także z oferowanych przez ekspertów szkoleń w zakresie tatuażu.

Voice of Ink

Mieści się nieopodal Dworca Głównego i centrum miasta na Przedmieściu Oławskim przy ulicy Komuny Paryskiej. Na podstawie opinii z Google’a posiada ocenę 4,9 na 5.0. Takim samym wynikiem może pochwalić się na Facebooku. Swoimi realizacjami chętnie dzielą się na facebookowym oraz instagramowym profilu. Istnieje możliwość telefonicznego i mailowego kontaktu. Klienci Voice of Ink doceniają salon za nienaganną higienę, zaangażowanie i indywidualne podejście do każdego klienta.

W studiu pracuje wielu artystów, a każdy z nich wyróżnia się indywidualnym stylem oraz podejściem do sztuki tatuowania. Tym samym możliwe jest wykonanie tatuażu realistycznego (np. portretu), abstrakcyjnych lub geometrycznych kompozycji, motywów fauny i flory. Wszystko zależy od gustu Klienta.

RedBerry

Artyści z tego studia nie boją się używania czarnego koloru i tworzenia abstrakcyjnych wzorów. Swoje portfolio przedstawia na Facebooku. Studio znajduje się przy ulicy Sienkiewicza i może pochwalić się oceną 4,8 na 5.0. W portfolio znajdziemy tatuaże realistyczne wykonywane z fotograficzna precyzją.

tatuaż wrocław

Black Moth Tattoo&Piercing

Salon z ulicy Traugutta, który również posiada opinie 4,8 na 5.0. Swoje wszystkie realizacje ochoczo publikują w mediach społecznościowych. Możemy tam zobaczyć rękawy pełne koloru lub w bardziej stonowanych barwach. Mnogość motywów i stylów pozwoli zadowolić każdego fana tatuażu.

Rock’n’Roll Tattoo and Piercing

Studio mieści się przy ulicy Drobnera. Posiada ocenę 4,8 na 5.0. Klienci chwalą za elegancki wystrój, przyjazną atmosferę i profesjonalne podejście do klienta.