Najważniejsze sposoby pielęgnacji skóry

W dzisiejszych czasach medycyna estetyczna jest rozwinięta tak bardzo, że możemy pozwolić sobie na wykonanie zabiegu, który pomoże nam odzyskać piękny i młody wygląd skóry. Istnieją zabiegi w specjalistycznym gabinecie kosmetycznym, które najczęściej polegają na wstrzykiwaniu botoksu. Jednak specjalistyczne zabiegi są niekiedy ryzykowne i należy się do nich przygotowywać.  Możemy także wybrać się do zwykłego gabinetu i skorzystać z masażu, peelingu czy maseczki. Zabiegiem pielęgnacyjnym może być zwykła maseczka wykonana na przykład z alg i ogórków. Naturalne zabiegi najkorzystniej wpływają na naszą skórę.

Naturalne dbanie o skórę

Najzdrowszym sposobem dbania o skórę jest użycie wszystkich naturalnych surowców. Możemy robić maseczki z pasty, która zawiera na przykład awokado, tłuszcz kokosowy, ogórki i wiele innych owoców lub warzyw. Dbanie o skórę w sposób naturalny jest coraz bardziej popularne ze względu na olbrzymie zanieczyszczenia oraz na przetworzoną żywność, którą często spożywamy. Dodatkowo, cukier i sól w nadmiarze także szkodzi skórze. Dodatkowym naturalnym składnikiem, który pomaga nam utrzymać skórę w świetnym stanie, jest woda. Odpowiednia jej ilość, którą należy pić w ciągu dnia, bardzo szybko poprawi wygląd i jakość naszej skóry.

Ponieważ skóra jest inna w zależności od naszych części ciała, należy indywidualnie podchodzić do pielęgnacji każdej części. Skóra twarzy potrzebować będzie zupełnie innego rodzaju pielęgnacji czy terapii, niż skóra na nogach czy dłoniach. Ważne jest także, aby zwrócić uwagę na to, czy dana część ciała jest częściej zakryta/odkryta. Wtedy lepiej dobrać rodzaj terapii. Firmy kosmetyczne i farmaceutyczne najbardziej skupiają się na skórze twarzy oraz dłoni. Najczęściej możemy spotkać  się z kremem lub peelingami do twarzy czy odżywką do rąk, jednak wykonuje się dość dużą ilość zabiegów pielęgnacyjnych na skórze, która znajduje się na innych częściach ciała.

derma kosmetyki

Wybór dobrej jakości kosmetyków powinien być podyktowany ich bezpiecznym składem.

Skóra zdrowa i piękna

Istnieje wiele różnych chorób skórnych, a każdą leczy się w inny sposób. Wszystko bowiem zależy od rodzaju choroby, powodu oaz natężenia. Jeżeli mamy do czynienia z trądzikiem, wymagane będzie leczenie u dermatologa, tak samo jak w przypadku łuszczycy. Bardziej zaawansowanymi chorobami są pokrzywka, kontaktowe zapalenie skóry, grzybica. Do poważniejszych chorób skóry zalicza się czerniaka czy raka skóry.

Jeżeli chcemy zachować przez długi czas zdrowy wygląd naszej skóry, musimy przede wszystkim unikać solarium i długich godzin spędzanych na słońcu. Warto pozbyć się nałogów takich jak papierosy, alkohol lub wszelkie rodzaje używek. Warto zainteresować się ekologicznymi kosmetykami do makijażu, które nie podrażniają skóry. Musimy także unikać niezdrowej i mocno przetworzonej żywności. Sól i cukier w nadmiarze również szkodzą naszej skórze, więc musimy uważać  jej dawkowaniem. Trzeba również zwrócić uwagę na to, czy nasza dieta jest odpowiednio wzbogacona o potrzebne witaminy.