Nowoczesne Centrum okulistyczno-optyczne w Legnicy.

Wizyty u okulisty wraz z wiekiem odbywają się z coraz większą częstotliwością, zapewniając odpowiednią kontrolę nie tylko nad wadami wzroku i charakterystyczną dla upływu lat prezbiopią, ale także umożliwiając szybką diagnozę i podjęcie leczenia w przypadku pojawienia się zaćmy. Choroba, która dotyka obecnie nawet miliona Polaków jest uznawana przez Światową Organizację Zdrowia za najczęstszą przyczynę ślepoty wśród osób dorosłych i ponad 50% wszystkich przypadków utraty wzroku na świecie. W Legnicy pojawiło się w ostatnim czasie nowe centrum optyczno-okulistyczne OneDayClinic, będące częścią kliniki oferującej operacje zaćmy w Czechach w ramach NFZ. Na jakich pacjentów oczekuje i jakie usługi oferuje?

Salon optyczny Legnica – zbadaj wzrok i dobierz okulary z OneDayClinic

Regularne badania okulistyczne są w stanie zapobiec wielu problemom zdrowotnym jednego z najważniejszych narządów zmysłu w ciele człowieka. Wzrok stanowi dla wielu osób główną metodę odbioru bodźców ze świata zewnętrznego – to na nim polegamy dbając o swoje bezpieczeństwo na ulicy, doświadczając świata i wykonując wszelkie podstawowe czynności dnia codziennego. O regularnych wizytach u okulisty nie można zapominać nawet jeśli nie nosimy na co dzień okularów korekcyjnych. Kolejna klinika okulistyczna w Legnicy, prowadzona przez OneDayClinic, ma być dla pacjentów miejscem, w którym zdrowie oczu jest stawiane na pierwszym miejscu.

Nowy salon optyczny w Legnicy stanowi połączenie przychodni obsługiwanej przez doświadczonych okulistów oraz profesjonalnego salonu optycznego, w którym dobór okularów i soczewek kontaktowych odbywa się pod okiem wykwalifikowanych optometrystów. Każdy pacjent, który zdecyduje się na wizytę w Klinice będzie miał szansę przebadania wzroku na wielu płaszczyznach, poznania głębokości wady wzroku oraz sprawdzenia ryzyka rozwinięcia się najczęściej występujących chorób wzroku: zaćmy, jaskry, czy zwyrodnienia plamki żółtej AMD. Choć klinika należy do OneDayClinic zajmującej się na co dzień operacjami zaćmy w Czechach, placówka w Legnicy oferuje opiekę dla wszystkich pacjentów wymagających pomocy okulistycznej i optycznej. Każdy pacjent zasługuje na najwyższą jakość wzroku.

Klinika okulistyczna w Legnicy dla pacjentów po operacji zaćmy

Operacyjne leczenie zaćmy to obecnie jedyny sposób na całkowite zatrzymanie rozwoju choroby i zapobiegnięcie utracie wzroku przez pacjentów. W Polsce nawet milion osób oczekuje obecnie na zabieg w szpitalach państwowych. Znaczna część osób w tej grupie decyduje się ostatecznie na wyjazd na zabieg za granicę, gdzie jakość samej operacji jest znacznie wyższa, a koszty zabiegu są refundowane z NFZ na podstawie Dyrektywy Transgranicznej. Pacjenci tacy będą potrzebowali jednak pomocy lekarskiej po powrocie do kraju. Tu z pomocą przychodzi właśnie nowo otwarta klinika okulistyczna OneDayClinic w Legnicy.

Doświadczeni okuliści i optometryści, którzy doskonale znają przypadek każdego pojawiającego się u nich pacjenta są w stanie zająć się indywidualnie ich problemami, wątpliwościami i całym procesem leczenia podczas gojenia się oka po operacji zaćmy. Realizowana w OneDayClinic akcja oferująca pacjentom vouchery na okulary po operacji to doskonały przykład tego, jak klinika dba o doprowadzenie każdego pacjenta do stanu, w którym rezultaty operacji będą możliwie jak najlepsze. W salonie optycznym w Legnicy można dobrać nowe okulary z pomocą optometrystów, przebadać ostrość wzroku po zabiegu i przebywać pod ścisłą kontrolą lekarzy aż do czasu całkowitego zagojenia się oka, bez konieczności sięgania po pomoc okulisty, który nie ma na co dzień do czynienia z pacjentami po operacji zaćmy. Jakość opieki pooperacyjnej ma realny wpływ na ostateczny wynik zabiegu – warto oddać ją w ręce najbardziej doświadczonych i zaznajomionych z tematem lekarzy.

Leczenie wzroku z OneDayClinic w centrum okulistycznym w Legnicy

Klinika znana dotychczas wyłącznie z operacji zaćmy wykonywanych w Czechach otwiera na Dolnym Śląsku kolejne specjalistyczne gabinety okulistyczne, oferując swoim pacjentom dostęp do opieki doświadczonych okulistów i optometrystów bez konieczności powrotu na kolejne wizyty do kliniki w Czechach. To znaczące ułatwienie dla tych, którzy obawiali się powrotu do swojego okulisty po zabiegu lub oczekują poziomu leczenia równie wysokiego, jak w samej klinice w Czechach. W salonie optyczno-okulistycznym w Legnicy jest to możliwe, niezależnie od tego czy pacjent dopiero przygotowuje się do zabiegu, wraca po nim na kolejną wizytę kontrolną, czy też nawet wtedy, gdy z zaćmą nie ma jeszcze nic wspólnego. Na właściwą opiekę okulistyczną nigdy nie jest zbyt wcześnie.