Pedicure u kosmetyczki

Pedicure jest zabiegiem pielęgnacyjnym dla stóp. Jest on wykonywany praktycznie w ten sam sposób, co manicure – w przypadku paznokci, a dodatkowo obejmuje złuszczanie naskórka, peelingowanie, wygładzanie skóry podeszew stóp. Pewne jest to, że pedicure trzyma się o wiele dłużej, ponieważ stopy zazwyczaj są zakryte, odsłaniamy je na szczególne okazje lub w trakcie lata. Jednak paznokcie u stóp nie są narażone na czynniki zewnętrzne, tak jak paznokcie u dłoni. Ręce są cały czas odkryte i służą nam praktycznie do wszystkich czynności, z drugiej strony jednak stopy, a zwłaszcza skóra na podeszwach stóp, są przecież nieustannie poddawane różnym czynnikom.

Profesjonalny pedicure u kosmetyczki

Zabiegi kosmetyczne typu pedicure wykonuje się w gabinecie kosmetycznym. Jest to bezpieczna metoda zyskania pięknych paznokci u stóp. Istnieje zawsze opcja stworzenia własnego pedicure w domu, jednak warto zainwestować w siebie i udać się do specjalistek. Pedicure nie jest aż tak częstym zabiegiem kosmetycznym jak manicure, ale warto wybrać chociaż raz ten sposób profesjonalnej pielęgnacji stóp, by przekonać się, jak niezwykłe efekty zapewnia dobrze wykonany zabieg. Możemy go wykonać również w takich miejscach jak gabinet odnowy biologicznej czy Spa. Jeżeli same jesteśmy specjalistkami od tego typu zabiegów, jak najbardziej możemy go wykonać same. Warto też wybrać się do znajomej osoby, która ma doświadczenie i potrzebne umiejętności do wykonania takiego pedicure.

Czy warto wykonywać pedicure i manicure o tym samym wzorze?

Jeżeli lubimy się pokazać lub wręcz wyróżnić – takie same wzory na dłoniach i stopach będą jak najbardziej odpowiednie. Dlatego też bądźmy odważne – jeżeli dość często odkrywamy stopy, lub lubimy chodzić w domu na boso – pedicure będzie najlepszym rozwiązaniem. Dodatkowo, o wiele lepiej i piękniej będziemy się prezentować, mając wszystkie paznokcie tak samo zadbane i wypielęgnowane zarówno dłonie, jak i stopy. Jest to bowiem innowacyjny dodatek do naszego ubioru i stylu. Takim podobnym wzorem na paznokciach u stóp i u dłoni możemy się bardzo wyróżnić. Jest to więc jak najbardziej polecane przez wiele kobiet i pedicurzystek.

pedicure Konin

Profesjonalny pedicure rozpoczyna się od moczenia stóp w wodzie z odżywkami, zmiękczającymi naskórek.

Kiedy możemy decydować się na pedicure?

Pedicure możemy wykonać tak naprawdę kiedy chcemy. Jednak sytuacje, w których jest to szczególnie potrzebne, nie możemy zignorować tak ważnego elementu. Dlatego też kiedy na przykład chodzimy na basen, jogę, czy różne inne aktywności wykonywane na boso – pedicure będzie świetnym rozwiązaniem. Można się również na niego zdecydować, gdy uwielbiamy buty, które nie zasłaniają palców u stóp. Jeżeli natomiast mamy zwyczaj chodzenia w większości miejsc na boso lub w japonkach, pedicure również spełni swoje zadanie.

Wzory są zawsze dostępne w katalogach, które znajdują się w gabinetach kosmetycznych. Warto więc przejrzeć je bardzo dokładnie i wybrać odpowiedni dla nas wzór, który będzie pasował zarówno do paznokci u stóp, jak i u rąk. Jeżeli wątpimy, czy dany wzór będzie nam pasował, zawsze możemy spytać o radę kosmetyczkę. Osoba ta na pewno będzie potrafiła nam doradzić.


Profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne dla stóp i dłoni znajdziesz w salonie kosmetycznym HB Konin – kosmetyczka wykona doskonale przygotowane zabiegi, dzięki którym twoje dłonie i stopy zachwycą pięknym wyglądem.