Pierścionek zaręczynowy – z diamentem czy bez?

Zwyczaj wręczania pierścionka zaręczynowego sięga czasów przed naszą erą. W starożytnej Grecji mężczyzna obdarowywał nim wybrankę serca, a w Rzymie wręczał jej pierścionek wykonany ze złota lub innego metalu. W czasach nowożytnych zapoczątkował tę tradycję w Europie książę Maksymilian, który swojej narzeczonej Marii Burgundzkiej wręczył pierścionek z diamentem, stąd tradycja, że jest to najlepszy wybór dla narzeczonej. Łączy się to z przekonaniem, że diament jest niezwykle trwałym i odpornym na uszkodzenia kamieniem szlachetnym, symbolem nierozerwalności związku, który będzie trwał przez długie lata. Zaręczyny są jednym z najważniejszych momentów w życiu każdego człowieka, dlatego jubilerzy chcąc zaspokoić potrzeby młodych ludzi prezentują szeroką ofertę pierścionków zaręczynowych zarówno z diamentem, jak i innymi kamieniami. 

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Przed zakupem pierścionka należy się zastanowić nad tym, jakie środki finansowe możemy przeznaczyć na jego kupno. Najlepiej ustalić z partnerką kwotę, która będzie odpowiednia i nie zrujnuje finansów mężczyzny. Rynek wyrobów jubilerskich zawiera szeroką ofertę pierścionków na taką okazję w różnych cenach i stylizacjach. Wybór jest duży, więc w ramach zaplanowanego budżetu można wybrać stylowy i piękny pierścionek, który spodoba się każdej kobiecie. Kolejnym krokiem po ustaleniu kwoty, którą przeznaczymy na zakup pierścionka zaręczynowego, jest określenie stylu biżuterii. Ważne jest nie tylko to, aby wyrażał on uczucia mężczyzny, ale również zadawalał kobietę i trafiał w jej gust. Najkorzystniej będzie zaobserwować, jaką biżuterię nosi partnerka. To ułatwi mężczyźnie podjęcie decyzji  i wybór  między tradycyjnym żółtym kolorem złota lub białym, albo srebrnym, po delikatny pierścionek, bądź bardziej wyrazisty. Dla mocno zestresowanych panów wyjściem może być wspólny z wybranką serca zakup tego typu biżuterii w celu uniknięcia nietrafionego prezentu. Trzeba wtedy zrezygnować z elementu zaskoczenia i romantyzmu samych zaręczyn. Choć tradycja skłania do zakupu pierścionka z diamentem, to w ofercie znajdują się również brylanty, rubiny, ametysty, topazy i kryształy górskie. 

 

pierścionek zaręczynowy

Marka Swarovski

Marka Swarovski znana jest na całym świecie i cieszy się niesłabnącą popularnością. Kojarzona jest z produktami ekskluzywnymi, z najwyższej półki. A wszystko zaczęło się wiele lat temu, kiedy na świat przyszedł założyciel firmy Daniel Swarovski. Przełomem w jego życiu było wynalezienie maszyny do cięcia i obróbki szkła kryształowego. W Austrii otworzył swoją pierwszą fabrykę, która funkcjonuje do dzisiaj i produkuje ekskluzywną biżuterię między innymi pierścionki. Swymi wyrobami niezwykle pięknymi i oryginalnymi podbił on serca kobiet na całym świecie. Jego wyroby doceniały Coco Chanel i Elsa Schaparelli, które ozdabiały swoje kreacje mieniącymi się kryształami Swarovskiego, a każda kobieta pragnęła mieć w swojej szafie taką niezwykłą kreację. 

Pierścionki zaręczynowe firmy Swarovski

Pierścionki zaręczynowe z kryształami górskimi cieszą się niesłabnącą popularnością, podobnie jak inne wyroby jubilerskie tej marki. Są dostępne w rozmaitych kolorach, począwszy od klasycznych, bezbarwnych, poprzez soczyste, mieniące się barwami kryształy. To pełne kobiecości i zmysłowości produkty, które zadowolą każdą z pań. Pierścionek marki Swarovski jest idealnym wyborem na zaręczyny. Takie wyjątkowe okazje wymagają niezwykłej i oryginalnej oprawy, którą będzie właśnie biżuteria firmy Swarovski. Mężczyzna olśni wybrankę serca pierścionkiem tej marki. Jedyne w swoim rodzaju kryształy górskie zachwycające swoją precyzją i wykonaniem, oryginalnością oraz niezwykłym blaskiem  oczarują każdą z pań i skłonią ją do wypowiedzenia oczekiwanego przez mężczyzną słowa: „Tak”. Każda kobieta po założeniu pierścionka Swarovski zakocha się w nim. Zachwyci ją swoją lekkością, delikatnością i perfekcyjnym wykonaniem. Są tu produkty ze złota, srebra oraz innych metali szlachetnych. Olbrzymie bogactwo kolorów i metod szlifowania i wykończenia kryształów zachwyci nawet najbardziej wybredną koneserkę damskiej biżuterii. Pierścionek marki Swarovski z linii Lifelong Heart będzie idealnym wyborem na zaręczyny. Symbolizuje on wieczność, dzięki powlekanej rodem obrączce w kształcie serca, a obok niej druga obrączka z drobnych, połyskujących elementów, która prowadzi do pojedynczego, większego kamienia, załamującego światło i tworzącego tęczę refleksów. Kolejna propozycją na tę okazję jest pierścionek Swarovski Attract Round, w którym elegancki wzór łączy się błyszczącym blaskiem kryształów. Doskonałym wyborem dla osoby ukochanej będzie również produkt z serii Alpha Ring oraz Sparkling Dance łączący powlekany rodem metal z tradycyjną elegancją białych i jasnoniebieskich kamieni. 

Pierścionek zaręczynowy z kryształami górskimi marki Swarovski jest doskonałym wyborem na zaręczyny.