Sztuczne rzęsy w 2021 roku – hit czy kit?

Trendy na 2021 rok nie przestają nas zaskakiwać! Tegoroczne pokazy mody są dowodem na to, że najbardziej uznani wizażyści prześcigają się w lansowaniu odważnych metod nakładania makijażu.

W tym roku stawiamy na wyróżnianie się z tłumu. Czy jednym ze sposobów na to mogą być sztuczne rzęsy?

Trendy makijażowe na początek nowej dekady

Czarny eyeliner 

Mocne obramowanie oczu zauważamy głównie u miłośników mocniejszych brzmień, np. grunge’u. Okazuje się jednak, że może być wyjątkowo interesującym akcentem w wiosennych i letnich stylizacjach! Mocne, wyraziste i widoczne z daleka podkreślenie oczu wymaga pewnej wprawy, lecz efekt jest tego wart.

Biała kreska

Lubisz nietypowe zagrania? Zatem może Ci przypaść do gustu zastosowanie białej kredki. Trickiem na paryskich wybiegach jest zaczęcie jej nie od wewnętrznego kącika oka, lecz odrobinę dalej, co potęguje interesujący, przykuwający uwagę efekt. Nie jest to zupełna nowość, a dodatkową zaletą zastosowania białej kreski jest to, że dzięki niej możesz nadać swojej twarzy intrygujący wygląd nawet wtedy, gdy niekoniecznie masz czas na wymyślny makijaż.

Laminowane brwi

Utrwalone, lekko nastroszone brwi wciąż robią furorę! Laminowanie brwi pozwala na wprowadzenie optycznych zmian na Twojej twarzy, dzięki czemu może zyskać ona zupełnie nowy charakter. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz przykuwać uwagę właśnie poprzez brwi, zadbaj o ich idealny łuk – w przeciwnym razie efekt będzie niezbyt miły dla oka.

Mocne kolory na powiekach

W przypadku tego trendu to również nie jest pierwszy raz, kiedy to sięgamy po mocniejsze kolory dla podkreślenia swojej wyrazistości. Poza tym, dlaczego wiosna i lato mają zawsze oznaczać konieczność sięgania po pastele? Są to pory roku, w których natura wręcz eksploduje kolorami – wystarczy poobserwować kwitnące dookoła kwiaty, by zauważyć mocną czerwień, słoneczną żółć, soczystą zieleń, czy też intensywny kobalt. Mówi się często, że kobiety są jak kwiaty – zatem Ty też bądź kwiatem i sięgnij po mocne kolory!

sztuczne rzęsy

Sztuczne rzęsy – nadal modne?

Dla niektórych mogą one kojarzyć się z tandetą, lecz wystarczy popatrzeć na modelki w reklamach i na pokazach, by przekonać się, że efekt może być naprawdę fantastyczny. Są one nadal używane przez wiele kobiet, o czym można przekonać się choćby na podstawie pojawiających się wciąż innowacyjnych rozwiązań – jak np. rzęsy magnetyczne. Dobrym rozwiązaniem są również rzęsy na pasku, które można w łatwy sposób założyć samodzielnie.

Jakimi metodami doczepia się rzęsy u kosmetyczki?

Najpopularniejszą techniką jest metoda 1:1, co oznacza, że do każdej rzęsy naturalnej doczepiana jest jedna sztuczna. Na podobnej zasadzie wykonywane są również inne metody, główną zmianą jest tutaj ilość doklejanych rzęs. Efekt takiego zabiegu zależy od ilości doczepionych rzęs, zatem można zdecydować się na metodę 2:1 lub 3:1 (dwie lub trzy rzęsy sztuczne na jedną naturalną).

Jeśli zależy Ci na mocniejszym efekcie, możesz wybrać już nawet metodę 4:1 lub 5:1. Rzadziej oferowane są rozwiązania, w których dokleja się nawet 6 do 8 sztucznych rzęs na jedną naturalną, dlatego że efekt utrzymuje się nawet do kilku tygodni, a w sytuacjach codziennych nie będzie robić najlepszego wrażenia.

Rzęsy na pasku – zjawiskowa oprawa oczu już w kilka minut!

Metoda ta jest alternatywą dla zabiegów wykonywanych w salonach kosmetycznych i warto ją polecić wszystkim tym, którym zależy jedynie na krótkotrwałym efekcie, a do tego chcą zaoszczędzić. Rzęsy na pasku są bardzo polecane początkującym, ze względu na bardzo łatwą aplikację.

Jaki jest efekt? Równomiernie rozmieszczone rzęsy, umieszczone tuż nad naturalnymi, mogą przynieść spektakularne rezultaty – niektórzy mogą stwierdzić, że sztuczne, lecz jest to już kwestia upodobań. Do zestawu sztucznych rzęs dołączony jest klej do mocowania, jednak nie zawsze jest on wystarczająco mocny, dlatego też czasem może być konieczne zaopatrzenie się w specjalny klej oddzielnie.Przekonałaś się do sztucznych rzęs? Szukasz zestawu, który możesz zaaplikować szybko i uzyskać efekt wow? Zajrzyj na stronę sklepu internetowego Glowstore, gdzie możesz liczyć na zestawy efektownych sztucznych rzęs w atrakcyjnych cenach.