Sztuczne rzęsy – wybrać kępki czy pasek?

Ładne i długie rzęsy to coś, o czym marzy chyba każda kobieta. Niestety nie każda może się takimi pochwalić. Na całe szczęście posiadaczki cienkich rzęs mogą poradzić sobie inaczej. Ciekawym rozwiązaniem są sztuczne rzęsy w kępkach albo na pasku. Obecnie kobiety mogę wybierać z dziesiątek różnych modeli i z łatwością dopasować je do własnych potrzeb. Jakie sztuczne rzęsy wybrać?

Współcześnie sztuczne rzęsy nie kojarzą się już jedynie z tandetnym makijażem. Obecnie są wykorzystywane do podkreślenia oka przez najlepszych wizażystów na całym świecie. Materiały, z jakich są produkowane, pozwalają na zachowanie jak najbardziej naturalnego looku. Jakie jednak rzęsy wybrać, aby czuć się w nich naprawdę dobrze? W jaki sposób je aplikować, aby nie odznaczały się od naturalnej linii rzęs? 

Sztuczne rzęsy – popularne rozwiązanie dla wielu kobiet 

Wiele kobiet marzy o tym, aby mieć naturalnie piękne rzęsy. Niestety, nawet po wytuszowaniu najlepszym tuszem, cienkim rzęsom będzie czegoś brakowało. A nie każda z nas chce inwestować w doczepiane, które doczepia się nawet na kilka tygodni. Dlatego doskonałym rozwiązaniem będą sztuczne rzęsy na pasku albo w kępkach. Taka alternatywa z pewnością zainteresuje wiele kobiet, które do tej pory nie wiedziały w jaki sposób podkreślić swoje oko, zarówno na co dzień, jak i podczas wieczornych wyjść. 

Obecnie sztuczne rzęsy są tak popularne, że można je znaleźć w niemal każdej drogerii stacjonarnej i internetowej. Ceny wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych – w zależności od marki, gęstości ułożenia syntetycznych włosków, a także sposobów ich aplikacji. Niektóre rzęsy są uzupełnione o dodatkowy pasek z klejem, do innych trzeba go dokupić. Jakie jednak rzęsy wybrać? 

Sztuczne rzęsy tylko na wielkie wyjścia? 

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów sztucznych rzęs, które z pewnością zainteresują każdą kobietę. W zależności od modelu, sztuczne rzęsy znajdą swoje zastosowanie zarówno w ciągu dnia, jak i na wielkie wyjścia. Wszystko zależy od tego, jakie wybierzemy – na pasku czy kępki. 

Kępki sztucznych rzęs – dla kogo? 

Wbrew pozorom kępki sztucznych rzęs są bardzo łatwe w aplikacji, mimo tego, że potrzeba kilku kroków, aby nałożyć je wszystkie. Jednocześnie, aby w naturalny sposób wymodelować kształt oka, konieczna jest cierpliwości i praktyka. Im częściej będziemy nakładać kępki, tym lepiej będą prezentowały się na oku. 

Kępki charakteryzują się tym, że na jednym małym pasku znajdują się cztery, czasem pięć syntetycznych rzęs. Dzięki temu można bez problemu stworzyć efekt kociego oka albo piękny wachlarz rzęs, który będzie tworzył ramę dla całej twarzy i świetnie podkreśli nawet najbardziej naturalny makijaż. Większość kępek sztucznych rzęs jest jednorazowa, ale można również znaleźć takie, które po demakijażu można schować do pudełka i wykorzystać następnym razem. 

Sztuczne rzęsy na pasku – zalety 

rzęsy sztuczneSztuczne rzęsy na pasku to, jak sama nazwa wskazuje, sztuczne (lub naturalne) włoski, znajdujące się na syntetycznym pasku, w jednej linii. Takie rozwiązanie jest polecane osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę w aplikowaniu sztucznych rzęs – jest znacznie łatwiejsza i praktyczniejsza od kępek. Można je nakładać za pomocą specjalnego akcesorium, nierzadko dołączonym w opakowaniu. Wiele kobiet wykorzystuje do tego zwyczajną pęsetę. Ze sztucznych rzęs na pasku często korzystają osoby, które chcą mieć natychmiastowy efekt. Dobrze dobrane rzęsy pozwalają na jego osiągnięcie niemal od razu. 

W przypadku sztucznych rzęs na pasku, konieczne może być przycięcie ich do odpowiedniego kształtu oka. Jednocześnie ich bogata oferta pozwala kobietom na eksperymentowanie z długością i gęstością, co z pewnością sprawdzi się podczas wielkich wyjść. Sztuczne rzęsy na pasku w większości można nosić wielokrotnie. Tuż po zdjęciu należy jednak usunąć resztkę kleju specjalnym preparatem, a następnie schować do dołączonego opakowania. 

Z racji tego, że wiele kobiet nie zostało obdarzonych przez naturę długimi i gęstymi rzęsami, świetnie sprawdzi się ich sztuczny odpowiednik. Zależnie od tego jakie wybierzemy – na pasku czy kępki – możemy stworzyć niepowtarzalny makijaż, którym podkreślimy wszystkie atuty.