Wciąż popularne szkła progresywne

Ze względu na swój wiek, twoje soczewki w oczach coraz bardziej tracą swoją naturalną giętkość, dlatego musisz im pomagać inwestując w dobre okulary z odpowiednimi szkłami.

Szkła progresywne to szkła są noszone przeważnie przez osoby, które ukończyły czterdziesty rok życia. Wiąże się to z tym, że są one polecane dla osób, które mają starczowzroczność, czyli problemy ze wzrokiem związane z wiekiem. Szkła progresywne zdecydowanie są dobrym wyborem, jeżeli chcesz widzieć dobrze zarówno w bliży i w dali.

Zyskasz naprawdę wiele korzyści, jeżeli zdecydujesz się na noszenie szkieł progresywnych do bliży i dali. Z pewnością bardzo szybko zaadaptujesz się do noszenia okularów z takimi szkłami. I co więcej, w końcu będziesz mógł swobodnie wykonywać wszystkie czynności, bez obaw o to, że czegoś nie zauważysz, lub że coś przeoczysz. Dobre okulary ze szkłami progresywnymi pozwolą ci wrócić do normalnego życia, które wiodłeś do tej pory.

progresywne okulary

Jakie są zalety szkieł progresywnych?

Zalet noszenia szkieł progresywnych jest naprawdę wiele. Chociażby wspomniana wcześniej szybkość zaadoptowania się do ich noszenia. Jest to bardzo ważne, ponieważ wygodne okulary, z których łatwo się korzysta są tymi, o których się nie zapomina. Ponadto takie szkła mogą być idealnie dopasowane do ciebie, ponieważ całość jest zindywidualizowana pod twoje potrzeby. Począwszy od mocy okularów, aż po ich zastosowanie – w końcu każda osoba wiedzie inny tryb życia. Dodatkowo, do takich szkieł możesz dobrać naprawdę różnorodne oprawki.

Kolejnym plusem jest to, że strefa bliży jest znacznie szersza i komfortowa, ponadto obszar czynny stref pośrednich także jest zwiększony. Kolejną zaletą posiadania właśnie tego typu szkieł, jest fakt że będziesz posiadać bardziej precyzyjne i po prostu lepsze widzenie, niezależnie od odległości. Masz pewność, że soczewki w twoich okularach będą aż o 30% bardziej płaskie od normalnych i to bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

A co więcej, nawet jeżeli będziesz nosić duże i złożone moce, to masz pewność, że przy szkłach progresywnych, jakość obrazu i tak będzie stać na najwyższym poziomie. Jak więc widać, jest naprawdę wiele plusów noszenia takich szkieł. Zdecydowanie warto jest więc wybrać okulary, które będą posiadały szkła progresywne.

okulary progresywne cena

Dlaczego szkła progresywne nadal są popularne

To, co jest niezwykłego w szkłach progresywnych to fakt, że zostały one wynalezione w roku 1959, czyli naprawdę dawno temu, jednak od tamtego czasu nie straciły na popularności. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego tak dawny wynalazek cieszy się popularnością nawet w dzisiejszych czasach?

Odpowiedź jest naprawdę prosta – ponieważ zawsze ktoś będzie potrzebować szkieł do zadań specjalnych, które ułatwią mu widzenie zarówno w bliży, jak i w dali. Wcale nie musisz wybierać, czy chcesz widzieć w dali, czy w bliży, skoro możesz wybrać szkła progresywne i mieć obie te opcje! Jeżeli więc masz receptę od optyka to zrealizuj ją i zdobądź okulary swoich marzeń.

Artykuł powstał we współpracy z American Lens.