Wszystko co powinnaś wiedzieć przed przedłużeniem włosów

Moda na gęste, lśniące i zadbane włosy nie przemija, a wręcz przeżywa swój renesans. Najnowocześniejsze technologie oferują uzyskanie niesamowitych efektów przy jednocześnie minimalnej ingerencji w ciało. Zanim uzyska się wymarzoną burzę loków, długi gęsty warkocz, kucyk lub zjawiskowy kok, warto wiedzieć jak się dobrze przygotować do zabiegu przedłużania włosów.

Samodzielne doczepianie włosów

W zależności od pożądanych efektów i posiadanych oczekiwań, stosuje się kilka efektywnych sposobów, które mogą pomóc w dążeniu do uzyskania pięknych, długich i gęstych włosów. Pierwszą jest metoda zwana włosy Clip In, która bazuje na umieszczeniu wiązki włosów w specjalnie zaprojektowanym klipsie. Wszystkie klipsy są mocowane na taśmie, którą chowa się pod swoje prawdziwe włosy. Jest to popularna i bardzo wygodna technika. W zaledwie kilka minut można założyć albo zdjąć dodatkowe włosy, a co najważniejsze – cały zabieg można wykonać samodzielnie. Zasadą jest, że im mniej użytych klipsów, tym lepszy efekt gęstych włosów można uzyskać. Drugim sposobem jest przedłużenie włosów za pomocą bezszwowych klipsów. Technika montażu wygląda podobnie, natomiast różni się sposób wykonania samych klipsów. Zamiast szwów, włosy są łączone poprzez zgrzewanie, dzięki czemu zastosowane taśmy są dużo cieńsze i lepiej trzymają się głowy, nie sprawiając wrażenia ciężkości albo wypadania. Minusem całej operacji jest dość krótkotrwały czas użytkowania. Aby włosy się nie poniszczyły, nie powinno się ich nosić zbyt długo. Częste dopinanie i zdejmowanie mogą być uciążliwe i zabierać cenny czas.

Profesjonalne przedłużanie włosów

Jeśli nie chce się podejmować samodzielnego dopinania, warto powierzyć swoje włosy wykwalifikowanemu specjaliście. Wówczas można się pokusić o przedłużenie włosów za pomocą metody zwanej kanapkową. Nazwa wzięła się od sposobu mocowania, który polega na naprzemiennym dopinaniu pasm włosów. Co najważniejsze, ta metoda gwarantuje uzyskanie efektu „na stałe”, czyli przynajmniej przez miesiąc nie trzeba się martwić o codzienne zdejmowanie lub zapinanie dodatkowych włosów. Alternatywną metodą o podobnie skutecznym efekcie jest keratynowe przedłużanie włosów, czyli dopinanie dużej ilości pasemek do głowy za pomocą substancji, która naturalnie odpowiada za budowę skóry, paznokcia oraz włosia. Przed pierwszym klejeniem należy wykonać odpowiedni test alergiczny, aby wykluczyć wystąpienie uczulenia. Minusem dla obydwu sposobów jest dość duże obciążenie dla skóry głowy. Dlatego po wykonaniu zabiegu należy odczekać zalecany przez specjalistę okres czasu zanim się podejmie ponownego zabiegu dopinania. Jeżeli zależy nam na utrzymaniu stałego efektu długich włosów, podczas ich regeneracji można korzystać z metody klipsowej.

przedłużanie włosów

Zakup tylko od zaufanych producentów

Przy wyborze metody dopinania włosów należy rozważyć, gdzie dokonać właściwego zakupu włosia. Sprzedawca, który oferuje produkty naturalne w bardzo niskiej cenie, powinien wzbudzić szczególną czujność. Koszt włosów europejskiego pochodzenia potrafi wynosić nawet do tysiąca złotych. Należy przestrzegać się przed oszustami, którzy wykorzystują syntetyczne materiały lub oferują włosy azjatyckie, które zupełnie nie pasują do lokalnej urody. Jednym z zaufanych dystrybutorów jest  sklep internetowy doczepiane.pl, który posiada szeroki asortyment różnego koloru i długości naturalnego włosa, pochodzenia indyjskiego. Jako rzetelny sprzedawca zwraca uwagę, że ta odmiana tylko nieznacznie różni się od włosów europejskich, ponadto jest w stu procentach naturalna i dostępna w bardzo atrakcyjnej cenie. Jeśli nie ma się pewności co do zamówienia określonego koloru, warto zakupić specjalny próbnik włosów, dzięki któremu dobierze się najbardziej pożądany rodzaj włosia.