Zastosowanie nici liftingujących

Nici liftingowych używa się w wielu różnych zabiegach. Przede wszystkim znane są one chirurgom plastycznym oraz tym z chirurgii ogólnej, onkologom, ginekologom oraz okulistom. Natomiast, jeżeli chodzi o pacjentów – nici PDO używane są jeżeli zauważamy pierwsze oznaki starzenia się – czyli około 30 roku życia. Nici liftingujące są świetną alternatywą dla wszystkich osób, które chcą pozbyć się obwisłej skóry i zyskać dawny, młody i elastyczny wygląd skóry.

Jak postępować przed i po zabiegu?

Nie ma żadnych zaleceń, jeżeli chodzi o przygotowywanie się do zabiegu. Jedno tylko jest pewne i konieczne – musimy odbyć konsultację z lekarzem, która polega na wywiadzie. Musimy przekazać lekarzowi wszystkie potrzebne informacje dotyczące naszego aktualnego stanu zdrowia. Konieczne jest także to, żebyśmy poznali wszystkie przeciwwskazania dotyczące owego zabiegu. Natomiast już po wykonaniu implantacji nićmi PDO, możemy tylko cieszyć się efektem, jaki zyskamy dzięki zabiegowi.

nici_liftingujące7

Miejsca na ciele, w których można wykonać ów zabieg

Lifting nićmi PDO można wykonać w każdym miejscu na naszym ciele. Musimy jednak mieć pewność, że ów zabieg będzie konieczny akurat w wybranych przez nas miejscach. Wielu ludzi, zwłaszcza kobiet, skupia się na wyglądzie twarzy. Jest to bowiem najbardziej reprezentacyjna część naszego ciała. Jednak często zabiegi liftingujące dotyczą nóg, rąk, szyi, dekoltu i wielu innych części ciała. Zasady wykonywania zabiegu na ciele są takie same jak podczas zabiegu twarzy.

Gdzie można wykonać taki zabieg?

Istnieje mnóstwo gabinetów kosmetycznych oraz chirurgicznych, w których możemy pozwolić sobie na zabieg implantacji nici PDO. Coraz więcej osób jest uprawionych do wykonywania tego typu usług. Dlatego też, jeżeli jesteśmy w znaczącej części niezadowoleni ze swojego wyglądu i chcemy zdecydowanie skorzystać z oferty, którą posiada większość salonów kosmetycznych, musimy tylko dokładnie poszukać odpowiedniego salonu.

Nie ma żadnych zaleceń, jeżeli chodzi o przygotowywanie się do zabiegu. Jedno tylko jest pewne i konieczne – musimy odbyć konsultację z lekarzem, która polega na wywiadzie.

Nasze poszukiwania możemy rozpocząć od wpisania odpowiedniej frazy w wyszukiwarkę internetową. Następnie, przeglądając oferty różnych salonów i gabinetów kosmetycznych, musimy wybrać ten, który będzie znajdował się najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Jednocześnie musi być to gabinet oferujący usługi, które najbardziej nas zainteresują.

Zalety zabiegu

Dzięki skorzystaniu z dóbr nowoczesnej chirurgii i kosmetologii, będziemy mogli cieszyć się ponownie uzyskanym młodym wyglądem. Nasza skóra bowiem pod wpływem czasu traci swoją elastyczność, a kolagen w niej zawarty zanika. Dlatego też dla własnej wygody i komfortu psychicznego oraz fizycznego, możemy zaaplikować sobie owe nici PDO pod skórę. Ów zabieg jest bowiem bezpieczny, nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Nici PDO natomiast mają strukturę jednolitej powierzchni, dzięki czemu nasze tkanki zostaną w nienaruszonym stanie. Dodatkowo nici nie powodują żadnego rodzaju uczuleń.