Metoda piórkowa – ciesz się pięknymi brwiami

Makijaż permanentny w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność, a to za sprawą innowacyjnych metod, które w krótkim czasie pozwalają na uzyskanie długotrwałych efektów. Zabiegi tego typu przestają być bolesne, a ilość dostępnych metod pozwala na uzyskanie wyrazistego, widocznego gołym okiem, a zarazem naturalnego efektu.

Każdy makijaż permanentny jest formą kosmetycznego tatuażu. Utrzymuje się on na skórze nawet około 2 lata. Od pozostałych metod stosowanych w celu wykonania makijażu permanentnego metodę piórkową wyróżnia to, że jest ona całkowicie bezbolesna. Brwi wykonane w taki sposób wyglądają naturalnie, ponieważ cała metoda opiera się na rekonstrukcji pojedynczych włosków za pomocą pigmentu.

Na czym polega metoda piórkowa?

Wykonanie makijażu permanentnego brwi metodą piórkową jest dość czasochłonnym procesem. Specjalnym „piórem” rysuje się brwi włosek po włosku w taki sposób, by uzyskać wybrany przez klientkę kształt. W ten sposób można zagęścić brwi, jednak nie sposób narysować ich od nowa.

Dzięki niej unikamy efektu przerysowania. Osoby, które oczekują spektakularnych zmian w wyglądzie, powinny zdecydować się na inną metodę. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że barwnik z czasem traci swoje właściwości i zaczyna blednąć. Dlatego też przed jego wykonaniem najpierw dobierany jest odpowiedni kolor pigmentu. Lingeristka powinna wziąć podczas jego wyboru pod uwagę typ kolorystyczny klientki, jej preferencje oraz styl życia.

Przeciwwskazania do metody piórkowej

Chociaż zabieg makijażu permanentnego metodą piórkową jest bezbolesny i z pewnością wielu osobom podoba się uzyskany efekt, istnieje kilka przeciwwskazań, w razie których wystąpienia powinno się zrezygnować z zabiegu. Jedną z tego typu przyczyn jest cukrzyca. Ponad to w trakcie leczenia przewlekłych chorób i przyjmowania niektórych leków, mogłoby dojść do reakcji alergicznej lub innego rodzaju powikłań.

Kolejnym przeciwskazaniem do zabiegu są choroby skóry, takie jak np. łuszczyca. Jeśli osoba wykonująca zabieg zauważy, że borykasz się z problemem trądziku, może odmówić wykonania zabiegu, gdy zauważy, że wypryski są ropnymi stanami zapalnymi.

Co odróżnia metodę piórkową od microblandingu?

W makijażu wykonywanym metodą piórkową, pigment pod skórę wprowadzany jest za pomocą wspomnianego wcześniej „pióra”, składającego się z kilku igiełek o specjalnym układzie. Natomiast w microblandingu, barwnik wprowadzany jest za pośrednictwem specjalnego ostrza, które pod odpowiednim kątem barwnik pod skórę. Obie metody dają podobne efekty, warto jednak rozważyć na wstępie nasz próg bólu.

Pamiętajmy, że zabieg makijażu permanentnego powinien być wykonywany w warunkach salonowych, pozbawionych naszych domowych bakterii i drobnoustrojów. Dobrze zastanówmy się nad metodą oraz efektem, jaki chcemy uzyskać. Często osoby korzystające z takich usług są przerażone kolorem dobranym przez lingeristkę, jednak nie ma się czego bać – musi ona wybrać nieco ciemniejszy pigment, by z czasem, kiedy zacznie on tracić swoje właściwości, makijaż nadal ładnie się.

Niezależnie od tego, która metodę wybierzemy, od momentu prawidłowo wykonanego zabiegu będziemy mogli zapomnieć o spędzaniu długich godzin przed lustrem, w celu dorysowywania lub cieniowania brwi kredką lub henną. Warto również wiedzieć, że niepożądane reakcje organizmu klientek pojawiają się w ostatnim czasie nieco częściej u pań farbujących brwi henną, niż u tych, u których został prawidłowo przeprowadzony zabieg makijażu permanentnego metodą piórkową.