Najlepsze sposoby na znalezienie tanich noclegów we Wrocławiu

Podróż służbowa, wyjazd ze znajomymi, a może city break z ukochaną osobą? Cokolwiek planujesz we Wrocławiu, potrzeby będzie Ci nocleg. Nikt nie lubi przepłacać, więc warto poznać sposoby na oszczędne podróżowanie. Jak poszukać takiego hotelu, który spełnia wysokie standardy i jednocześnie nie wypierze Cię z gotówki? Jest kilka zasad i wskazówek, których warto się trzymać, by znaleźć miejsce, gdzie komfortowo spędzisz noc i wypoczniesz w niskiej cenie.

Serwisy rezerwacyjne — czy warto skorzystać z ich usług?

Internet ciągle ewoluuje i się rozwija. Znajdziesz tam niemal wszystkie oferty i umiejętnie szukając możesz trafić na naprawdę korzystne cenowo noclegi we Wrocławiu. Popularnością cieszą się serwisy takie jak booking.com czy airbnb.pl. Warto skorzystać z tych baz hotelów i pensjonatów, kiedy planuje się wyjazd. Dzięki nim szybko porównasz poszczególne oferty i znajdziesz taką, która będzie odpowiadać Tobie.

Serwisy rezerwacyjne dają sporo wygody. Możesz w nich sortować noclegi według własnych wymagań tak, by znaleźć te oferty, które spełniają Twoje oczekiwania. Potrzebujesz noclegu dla konkretnej liczby osób w pewnym terminie? Wystarczy, że podasz te informacje w formularzu, a serwis przy pomocy algorytmu przeanalizuje Twoje zapytanie i poda gotowe rozwiązanie. Warto wspomnieć, że na booking.com jest ponad 1300 ofert różnego rodzaju noclegów w samym Wrocławiu.

Jakie są minusy korzystania z serwisów rezerwacyjnych?

Jak każde udogodnienie i ułatwienie, również używanie stron takich jak airbnb.pl czy booking.com kosztuje. Naliczane są prowizje dla gościa i hotelu. Rezerwacja przez taki serwis może okazać się nieco droższa niż bezpośrednie zgłoszenie chęci pobytu w interesującym nas miejscu. Dlatego prócz przeglądania serwisów, na których można w ofertach przebierać, warto udać się również na stronę usługodawcy, by rezerwacji dokonać już bez pośredników.

Serwisy takie jak booking.com stosują wiele chwytów marketingowych i poganiaczy, które mają przyspieszyć Twoją decyzję. Pojawiają się komunikaty w stylu „ktoś właśnie zarezerwował pokój w interesującym Cię terminie”, czy inne, jak „ostatni pokój w tej cenie”. Nie można ulegać tego typu sztuczkom. Dokonuj zawsze przemyślanych decyzji, nie ulegaj pośpiechowi i kieruj się rozsądkiem. Komunikaty te zazwyczaj nie mają nic wspólnego z prawdą.

Odwiedziny na stronie hotelu

Hotele, pensjonaty, hostele czy inne obiekty, w których wygodnie przenocujesz mają coraz częściej własne strony internetowe. Na stronach tych znajdziesz różne opcje kontaktu. Wystarczy zadzwonić i złożyć rezerwację lub podjąć próbę kontaktu przez specjalny formularz. Niektóre hotele posiadają nawet system pozwalający na zdalną rezerwację miejsca w wybranym terminie. Jest to niezwykle wygodne i pozwala szybko sprawdzić, czy interesująca opcja wynajmu pokoju dostępna jest w wybranym przez użytkownika czasie.

Jakie jest znaczenie terminu, w którym wynajmujesz pokój?

Choć początkującemu podróżnikowi może wydawać się to dziwne to osoby doświadczone wiedzą, że cena tego samego pokoju ulega zmianie w zależności od terminu. Zależy ona od wielu czynników. Jednym z nich jest konkretny dzień tygodnia, na który chcesz zarezerwować nocleg. Naturalne jest, że ceny pokoju w weekend są wyższe niż w ciągu tygodnia. Weekendowe wypady do Wrocławia i w inne miejsca będą nieco droższe od odwiedzin tego samego miasta w środę czy czwartek.

Różnica w cenie wynika głównie z tego, że obłożenie w weekend jest znacznie większe. W tygodniu można liczyć na niższą cenę, bo wtedy każdy klient liczy się bardziej, a zapełnienie pustych pokoi jest trudniejsze. Z tego samego powodu ceny pobytu w miastach w okolicach ważnych wydarzeń, takich jak wielkie koncerty czy ważny mecz, będą szybowały w górę. Jeśli zależy Ci na niskiej cenie noclegu unikaj tak zwanych „gorących” terminów, w których do miasta przyjeżdża więcej turystów niż zwykle.

łóżko pokoju hotelowym

Wynajem pokoju w hotelu nie musi być drogi! Szykując się do wyjazdu wykonaj dokładną analizę dostępnych ofert, a z pewnością znajdziesz wśród nich taką, która będzie odpowiednia dla Ciebie. Nie daj się nabrać na sztuczki marketingowe i dokonuj świadomych wyborów. Pamiętaj też o terminie, jego wybór ma znaczenie i wpływa na cenę.