Trwałe lakiery do paznokci – jak je wybrać?

Każda kobieta wie, jak ważny jest zadbany wygląd dłoni i paznokci. Niestety żyjąc w szybkim tempie, mając na głowie mnóstwo spraw, nie zawsze jest czas by poprawiać odpadający lakier na paznokciach. Dobrym pomysłem, w sytuacji gdy zależy nam na oszczędności czasu, będzie skorzystanie z obecnie coraz trwalszych lakierów do paznokci.

Lakiery hybrydowe

zestaw hybrydowy

Zestawy hybrydowe to wygodne rozwiązanie dla miłośniczek zadbanych paznokci.

Pierwszą metodą, coraz chętniej wykorzystywaną przez Panie w różnym wieku, jest malowanie paznokci za pomocą lakierów hybrydowych. Po utwardzeniu kosmetyku lampą UV, takie paznokcie mogą trzymać się nawet kilka tygodni. Dzięki wygodnym pędzelkom, które można zakupić razem z lakierem, na naszych paznokciach będziemy mogli stworzyć fantazyjne wzory i kształty. Efekty są bardzo naturalne i jednocześnie efektowne. Po ściągnięciu lakieru nasze naturalne płytki nie są mocno zniszczone i od razu można kłaść na nich nową warstwę koloru. Wybór barw jest ogromny. Znajdziemy lakiery zarówno matowe jak i lśniące lub zawierające brokat. Ceny lakierów są wyższe i wahają się w granicach 20-50 zł.

Lakiery winylowe

 Inną metodą zdobienia paznokci jest manicure wykonany lakierem winylowym. Jest to pewnego rodzaju połączenie hybrydy ze standardowym lakierem. Winylowa wersja utrzymuje się na naszej płytce ok. 7 dni. Lakier jednak nie wysusza się, nie odpada, ani nie pęka. Bez problemu możemy zmyć go z paznokci przy pomocy wacika nasączonego zmywaczem do paznokci. Podczas nakładania nie wymagana jest lampa UV, tak jak w przypadku lakierów hybrydowych. Ceny lakierów winylowych sięgają około 15 zł. W zależności od producenta wartość ta może się znacznie wahać. Dodatkowe zakupienie topu, który ma na celu jeszcze mocniejsze utrwalenie lakieru będzie kosztowało nas dodatkowe kilkanaście złotych.

profesjonalne lakiery hybrydowe

Manicure żelowy

Ostatnim popularnym sposobem na piękne paznokcie jest wykorzystanie specjalistycznego żelu, który zagwarantuje piękny kolor, jednocześnie umożliwi przedłużenie krótkich paznokci. Wykonanie paznokci żelowych wymaga sporo czasu. Żel nałożony na płytkę musi zostać mocno utwardzony pod lampą UV, a następnie odpowiednio spiłowany. Żel jest przezroczysty, dopiero później nakłada się na niego wybrany kolor. Paznokcie wykonane tym sposobem są wyjątkowo trwałe. Zazwyczaj są ściągane, gdy naturalne płytka odrośnie i nieestetycznie będzie wystawała spod koloru. Osoby z cienkimi i delikatnymi płytkami często rezygnują z tej metody, gdyż często po ściągnięciu żelu naturalne paznokcie są mocno osłabione. Wybór lakierów jest bardzo duży, a ich ceny zazwyczaj są podobne do ich hybrydowych odpowiedników lub niewiele wyższe.

Pamiętajmy, ze niezależnie na jaką metodę zdobienia naszych paznokci się zdecydujemy, będą one wspaniałą ozdobą naszych rąk. Odpowiednio dobrany kolor ożywi i odmłodzi dłonie, co sprawi, że każda właścicielka tak zadbanych paznokci nabierze odwagi i pewności siebie.