Czy we Wrocławiu można leczyć alkoholizm?

Alkoholizm jest chorobą zataczającą wszystkie kręgi społeczne i zawodowe. Określany jest jako choroba objawiająca się zarówno uzależnieniem psychicznym, jak i fizycznym od alkoholu. Doprowadza do wyniszczenia wielu tkanek i narządów organizmu, w tym również mózgu. Szkody wyrządzone przez tę chorobę powodują, że alkoholik jest osobą, której jedynym celem w życiu staje się alkohol. Wszystko inne: rodzina, przyjaciele, praca, schodzą na dalszy plan. Jego całe życie podporządkowane jest alkoholowi oraz osiągnięciu sposobu jego zdobycia.

Jak są sposoby leczenia alkoholizmu?

Leczenie alkoholika powinno odbywać się kompleksowo przy wykorzystaniu kilku metod leczenia. Wtedy terapia jest najskuteczniejsza. Podstawową formą leczenia alkoholizmu jest terapia, regularnie prowadzona przez specjalistę. Terapia może być prowadzona indywidualnie, grupowo lub w formie warsztatów. Jest to proces długotrwały i wymagający konsekwentnego brania udziału w spotkaniach terapeutycznych. Celem terapii jest nauczenie osoby uzależnionej życia bez alkoholu oraz nabycie przez nią umiejętności radzenia sobie z problemami bez jego udziału.

Terapia może być prowadzona na oddziałach całodobowego pobytu, gdzie chory umieszczany jest najczęściej na kilka tygodni. Osoba uzależniona objęta jest tam zarówno całodobową opieką, jak i różnymi działaniami terapeutycznymi.

Inną bardzo często wybieraną i jednocześnie najlepszą alternatywą jest objęcie chorego opieką oferowaną przez prywatne ośrodki leczenia uzależnień, które dysponują szeroką gamą doświadczonych lekarzy specjalistów. Leczenie odbywa się podczas stacjonarnych spotkań zgodnie z wcześniej ustalonym planem i częstotliwością dopasowaną indywidualnie do danej osoby.

Do innych uzupełniających metod leczenia alkoholizmu należą:

  • wszywka alkoholowa na bazie esperalu- metoda ta polega na podskórnej implantacji przez chirurga 8-10 tabletek, z których substancja czynna-disulfiram, uwalniana jest do organizmu. Jej celem jest wykształcenie u osoby uzależnionej awersji do alkoholu przez wywołanie, nawet po spożyciu jego w małej ilości, szeregu bardzo nieprzyjemnych konsekwencji, m.in. zawroty głowy, wymioty, nudności, bóle głowy, drgawki, poty. Wszywka alkoholowa (esperal) nie może jednak być traktowana jako główna i podstawowa metoda terapii, lecz jako jej uzupełnienie. Polecana jest w szczególności dla osób, które zdają sobie sprawę z konsekwencji nałogu, świadomie odstawiły alkohol, a tabletki mają jedynie służyć hamowaniu głodu alkoholowego.
  • odtruwanie alkoholowe (detoks) – polega na wypłukaniu z organizmu resztek alkoholu. Detoks skutecznie oczyszcza organizm z toksyn i przyspiesza regenerację organizmu. Ponadto zapobiega objawom alkoholowego zespołu abstynencyjnego.

Na co zwrócić uwagę wybierając klinikę wszywającą Esperal?

Esperal stał się w naszym kraju jedną z najpopularniejszych metod wspomagających leczenie alkoholizmu. Zabieg implantacji wszywki alkoholowej można obecnie wykonać w wielu miastach w Polsce. Kiedy podejmiemy decyzję o podjęciu leczenia nałogu i poddaniu się zabiegowi wszywki alkoholowej Esperal, powinniśmy również głęboko zastanowić się, gdzie i w jakim gabinecie miałby on być wykonany. Dokonując tego wyboru, jedną z najlepszych i jednocześnie najczęściej wybieranych opcji jest wybór gabinetu polecanego przez innych pacjentów. Oprócz tego warto zwrócić uwagę nie tylko na kwalifikacje i doświadczenie specjalistów, lecz także na podejście do pacjenta, panującą atmosferę i poczucie komfortu. Dla osoby zmagającej się z problemem alkoholowym niezmiernie ważnym aspektem może być również zachowanie jej anonimowości zwiększające poczucie bezpieczeństwa i zaufania do lekarzy prowadzących terapię.

Już samo słowo „zabieg” może wywołać u pacjenta stres, dlatego niemniej ważne jest, aby był on otoczony jak najlepszą opieką, a szczegóły zabiegu, krok po kroku, jasno i rzetelnie wytłumaczone. Wskazane również byłoby, aby pacjent był informowany o każdym kolejnym etapie przeprowadzania zabiegu.

Gdzie we Wrocławiu zaszyć wszywkę alkoholową?

Jeżeli potrzebujesz skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów oraz chcesz poddać się zabiegowi implantacji wszywki alkoholowej, zapraszamy do skorzystania z pomocy przychodni Nasz Gabinet we Wrocławiu, cieszącej się wieloletnim doświadczeniem w leczeniu uzależnień od alkoholu i posiadającej 15 swoich oddziałów w miastach wojewódzkich w Polsce. Terapia uzależnień w naszej przychodni we Wrocławiu oferuje kompleksowe metody leczenia, których skuteczność oceniania jest na bardzo wysokim poziomie. Zapewniamy opiekę i pomoc dla osób zmagających się z alkoholizmem oraz dla ich najbliższych walczących ze współuzależnieniem. Przychodnia Nasz Gabinet jest w pełni i profesjonalnie wyposażona.  Zabieg implantacji wszywki alkoholowej przeprowadzany jest w sterylnych warunkach oraz jest w 100% bezpieczny i bezbolesny. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi pacjenci czuli się komfortowo i byli w pełni zaopiekowani gwarantując jednocześnie z naszej strony anonimowość i dyskrecję.

alkohol

Jeżeli podjąłeś decyzję o implantacji wszywki alkoholowej, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej infolinii przychodni Nasz Gabinet we Wrocławiu w celu rejestracji wizyty. Wszystkie informacje dotyczące oferowanych przez nas kompleksowych metodach leczenia alkoholizmu dostępne są na naszej stronie internetowej https://nasz-gabinet.pl/wroclaw/esperal/.