DJ na wesele

Obecnie, wesele jest nadal bardzo podniosłym i uroczystym wydarzeniem – jednak pod wpływem nowych możliwości, zamiast orkiestry lub zespołu weselnego, pojawia się DJ. Wybór DJa na wesele jest dość nowoczesnym pomysłem, do którego przekonuje się coraz większa liczba osób. Wybór ten skierowany jest głównie do osób młodych jednak nie jest to reguła. Warto pamiętać, że na weselach, w których uczestniczą wyłącznie ludzie młodzi, muzyczną oprawą zajmuje się właśnie DJ. Na czym jednak polega przewaga DJa nad pozostałymi opcjami? Orkiestra oraz zespoły weselne czy wokaliści nadal dość często pojawiają się na weselach.

Warto pamiętać o tym, że DJ to tylko jedna osoba której trzeba zapłacić. Cena usługi jest kluczowa ze względu na i tak duży wydatek, jakim jest zorganizowanie wesela. DJ posiada własny pad, który nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Osoba, która zapewni nam oprawę muzyczną, zazwyczaj ma przygotowaną na tę okazję play listę. Muzyka, jaka będzie towarzyszyć nam podczas wesela, często jest ustalana z organizatorami imprezy. DJ może zapewnić nam dodatkowe atrakcje poza zabawianiem nas muzyką, co jest kolejnym jego atutem stanowiącym przewag nad zespołem weselnym. Często bowiem DJ zajmuje się również organizowaniem zabaw i konkursów podczas wesela.

Wybór DJ’a

To, jaka osoba zapewni nam wysoki poziom rozrywki podczas trwania wesela, zależy od paru kryteriów. Przede wszystkim, należy pamiętać o atrakcyjności oferty, jaką prezentuje dany DJ. Na drugim miejscu powinna plasować się play lista. Muzyka ma ogromny wpływ na naszą zabawę podczas wesela, więc nie można pominąć tej kwestii. Należy także pamiętać, że zawsze możemy zatrudnić DJa kierując się opinią innych, którzy mają za sobą pozytywne doświadczenie. To, kto zagra na naszym weselu, powinno być dość długo przemyślane. Musimy wybrać osobę, która faktycznie będzie umiała zająć zabawą i tańcem wszystkich gości weselnych. DJ musi być spontaniczny, powinien być przygotowany na ewentualne improwizowanie. Dodatkowo, cenioną cechą jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi. Z racji tego, że coraz więcej osób interesuje się DJingiem i wiele z nich zarabia w ten sposób, możemy przebierać wielu ofertach.

Zadania DJ’a

Najważniejszym zadaniem, z jakiego powinien wywiązać się DJ, jest oczywiście zapewnienie gościom weselnym przyjemnej i raczej skocznej muzyki do tańca. DJ gra z przerwami, na posiłki. Często, dodatkowym zadaniem DJa może być pełnienie funkcji wodzireja. Zależy to jednak od tego, na co zdecydują się nowożeńcy i jaki typ rozrywki jest uznawany przez wszystkich gości weselnych. Dzięki nowoczesnym wynalazkom, tańce może urozmaicić kolorowymi światłami oraz sztucznym dymem. DJ zatrudniany jest często na samo wesele jak i na tzw. poprawiny.

taniec weselny

Wielu osobom, wciąż DJ kojarzy się z imprezami w klubach czy z koncertami. Jednak  jego obecność znacznie podnosi poziom zabawy. DJ zapewni nam wesołe, klimatyczne utwory, często przerobione za pomocą specjalnego pada. Jeśli jesteśmy fanami elektronicznej muzyki lub gdy przepadamy za znanymi wszystkim przeróbkami, wybór DJa na nasze wesele będzie więc właściwym wyborem. każdy, kto choć raz bawił się przy muzyce zaserwowanej przez DJa, wie, w jaki sposób można  się bawić bez zespołu weselnego czy orkiestry. Wiele osób stawia dziś na nowoczesność – stąd tak wielkie zainteresowanie usługami DJa.