Pielęgniarskie wizyty domowe

Niekiedy stan zdrowia pacjenta uniemożliwia mu wychodzenie z domu. Zwykła wizyta w przychodni, która zazwyczaj nie sprawiała problemu, teraz okazuje się problematyczna. W takiej sytuacji chory może zdecydować się na wizytę domową, podczas której pielęgniarki będą mogły zapewnić opiekę medyczną. Możemy w tej sprawie skontaktować się z przychodnią do której należymy lub skontaktować się ze specjalistyczną firmą zajmującą się tą branżą. Mimo, że ich usługi są płatne, mamy zagwarantowaną kompleksową obsługę nawet w nagłych sytuacjach. Cieszą się one rosnącą popularnością ze względu na odbywające się 24 godziny na dobę dyżury trwające przez cały tydzień, także w święta.pielęgniarka - kroplówkaktórzy będą mogli również wykonać na miejscu niektóre z badań diagnostycznych czy wykonać szczepienie. Możemy umówić się na jednorazową wizytę, jednak opieka długotrwała lub paliatywna również nie będzie przeszkodą.  Niekiedy zakres usług jest szerszy i obejmuje również odtruwanie alkoholowe czy narkotykowe. W takim stanie samodzielne dotarcie potrzebującej osoby na oddział może być zupełnie niemożliwe i niebezpieczne.

Kto korzysta z pomocy pielęgniarki?

Z pielęgniarskich wizyt domowych najczęściej korzystają starsze osoby. Ich ograniczona sprawność niekiedy uniemożliwia im wizytę w przychodni. Zwłaszcza w sytuacji kiedy nie mogą one liczyć na pomoc osób bliskich często decydują się na ten krok. Pielęgniarka odwiedzająca starszego pacjenta kompleksowo się nim zaopiekuje – np. doświadczony fachowiec: http://www.pielegniarka.krakow.pl/. Pomoże w zachowaniu higieny oraz zadba o leczenie odleżyn czy owrzodzeń. Jest to bardzo przydatne zwłaszcza podczas chorób przewlekłych lub paliatywnych. Z możliwości wizyty specjalisty bez konieczności wychodzenia z domu zadowoleni będą z pewnością wszyscy rodzice małych dzieci. Rozłąka i pobyt w szpitalu może być dla pociech niezwykle trudny, więc jeśli nie wymagają one całodobowej opieki lekarzy, warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Pojedyncze wykonanie szczepienia także okaże się łatwiejsze do zniesienia, kiedy będzie ono wykonywane w domowym zaciszu.

Kiedy warto zdecydować się na pomoc pielęgniarki?

Możliwość wizyty pielęgniarki lub lekarza będzie bardzo wygodnym rozwiązaniem w sytuacji gdy pacjent opuścił już szpital, jednak potrzebuje w pewnym stopniu pomocy specjalisty. W takim przypadku chory może liczyć na zaaplikowanie kroplówki, wykonanie zastrzyku czy zmianę cewnika. Wizyty tego typu są bardzo praktycznym rozwiązaniem i dla pacjenta i dla szpitala. Klinika ma wolne miejsce by przyjąć następnego potrzebującego, natomiast osoba, która przeniosła się do swojego domu, może kurować się w znajomym, przyjaznym otoczeniu w towarzystwie swoich bliskich. Skorzystanie z usługi domowej wizyty jest sporym ułatwieniem, jeśli chory znajduje się w cięższym stanie i długie oczekiwanie w kolejce, w zatłoczonym korytarzu byłoby dla niego męczącym doświadczeniem. Domowe warunki nie są przeszkodą, za to zapewnią pacjentowi komfort i poczucie bezpieczeństwa.