Szkła Transitions zamiast dwóch par okularów

Jeśli używasz kilku par okularów, w zależności od tego, co robisz i marzysz o tym, żeby można było nosić tylko jedne, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość.

Znajdziesz teraz na rynku okulary ze szkłami Transitions, które są dedykowane wszystkim, którzy nie chcą kilkanaście razy dziennie zmieniać okularów. W tym artykule dowiesz się, dla kogo takie szkła są dokładnie przeznaczone oraz jakie mają cechy – zapraszamy do lektury wszystkich, którzy szukają dla siebie idealnych, nowych okularów.

Cechy soczewek Transitions

Wielu ludzi nosi przy sobie przez cały czas przynajmniej dwie pary okularów – jedne ze szkłami przezroczystymi, a drugie to okulary przeciwsłoneczne. Jest to podyktowane faktem, że dane szkła są przeznaczone wyłącznie do codziennego użytku lub używania podczas słonecznej pogody. Co jednak, gdyby istniały takie okulary, których nie trzeba wymieniać? Dobra wiadomość jest taka, że już istnieją i możesz się w nie zaopatrzyć już dzisiaj. Są to szkła Transitions, których cechą charakterystyczną jest przystosowanie się do danego światła.

czas na wzrok

W jaki sposób dokładnie działa ten mechanizm? Zastosowano w tych szkłach technologię fotochromową, co oznacza, że pod wpływem światła struktura cząsteczek wchodzących w skład soczewek się zmienia. Jak to dokładnie działa? Kiedy ubierzesz okulary z soczewkami Transitions i z ciemnego pokoju wejdziesz do miejsca pełnego światła emitującego promienie UV, Twoje soczewki stopniowo zaczną zmieniać swój odcień na coraz ciemniejszy, dopasowując się do natężenia światła.

Soczewki Transitions i ich zalety

Nowoczesna technologia, dzięki której soczewki dostosowują się do światła, pozwala na wygodne noszenie takich okularów i jednoczesne bezproblemowe wykonywanie swoich obowiązków, niezależnie od tego, czy jesteś na zewnątrz, czy w pomieszczeniu. Co więcej, zaciemniająca warstwa nie kreuje żadnych przerw, co oznacza, że Twoje pole widzenia nie będzie w żaden sposób zaburzane i zmiana odcienia następuje naturalnie.

Obraz w szkłach Transitions jest przejrzysty, pomimo tego, że staje się ciemniejszy, dlatego nie musisz martwić się tym, czy będziesz widzieć prawidłowo. Są to szkła wykonane z użyciem najlepszych technologii, dlatego noszenie ich to czysta przyjemność i po jakimś czasie przyzwyczaisz się do nich na tyle, że staną się one naturalnym dodatkiem noszonym codziennie.

progresywne okulary

Ogromną zaletą tych szkieł jest również to, o czym wspomnieliśmy wcześniej – są to dwie pary okularów w jednym. Będą one służyły Ci zarówno jako okulary do standardowego patrzenia na co dzień, jak i okulary przeciwsłoneczne podczas słonecznych dni. Warto pamiętać, że mówiąc o słońcu, w domyśle warto mieć zarówno miesiące letnie, jak i jesienne i zimowe, bo przecież o każdej porze roku słońce się pokazuje i wówczas okulary chroniące przed nim oczy są niezbędne.

Wygodne i stylowe okulary

Okulary z soczewkami Transitions to propozycja absolutnie dla każdego. Zarówno dla tych, których oczy są szczególnie wrażliwe na słońce, jak i dla tych, którzy po prostu odczuwają dyskomfort, kiedy muszą mrużyć oczy w słoneczny dzień. Okulary z takimi soczewkami to przede wszystkim ogromna wygoda, bo wystarczy je założyć raz i nosić przez cały dzień, niezależnie od tego, czy wchodzisz do budynku, czy wychodzisz na świeże powietrze.

 Jeśli chodzi o wygląd okularów z takimi soczewkami, prezentują się one tak samo, jak standardowe okulary, dlatego pod względem wyglądu, możesz wybrać takie oprawki, jakie lubisz i dopasować je do swojego stylu.

Artykuł powstał we współpracy z American Lens BOD.