Szkła Transitions zamiast dwóch par okularów

Jeśli używasz kilku par okularów – korekcyjnych i przeciwsłonecznych, w zależności od tego co akurat robisz, i marzysz o tym, żeby można było nosić tylko jedne, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość!

Na rynku pojawiły się okulary ze szkłami Transitions oraz soczewki światłoczułe, które są dedykowane wszystkim, którzy nie chcą nawet kilka razy dziennie zmieniać okularów. W tym artykule dowiesz się, dla kogo takie szkła są przeznaczone – zapraszamy do lektury wszystkich, którzy szukają dla siebie idealnych szkieł.

Cechy światłoczułych soczewek Transitions

Wielu ludzi nosi przy sobie przez cały czas przynajmniej dwie pary okularów – jedne ze szkłami korekcyjnymi, a drugie to okulary przeciwsłoneczne. Co jednak, gdyby istniały takie okulary, które łączą oba te produkty? Dobra wiadomość jest taka, że już istnieją i możesz się w nie zaopatrzyć już dzisiaj. Szkła Transitions, których cechą charakterystyczną jest przystosowanie się do intensywności światła, cały czas zdobywają popularność i są chętnie wybierane przez osoby z wadami wzroku.

okulary światłoczułe

W jaki sposób dokładnie działa ten mechanizm? Zastosowano w tych szkłach technologię fotochromową, co oznacza, że pod wpływem światła struktura cząsteczek wchodzących w skład soczewek się zmienia. Jak to dokładnie działa? Kiedy ubierzesz okulary z soczewkami Transitions i z ciemnego pokoju wejdziesz do miejsca pełnego światła emitującego promienie UV, soczewki stopniowo zaczną zmieniać swój odcień na coraz ciemniejszy, dopasowując się do natężenia światła.

Soczewki Transitions i ich zalety

Nowoczesna technologia, dzięki której światłoczułe soczewki kontaktowe dostosowują się do światła, pozwala na wygodne ich noszenie i jednoczesne bezproblemowe wykonywanie swoich obowiązków, niezależnie od tego, czy jesteś na zewnątrz, czy w pomieszczeniu. Co więcej, zaciemniająca warstwa nie tworzy żadnych przerw, co oznacza, że pole widzenia nie będzie w żaden sposób zaburzane – zmiana odcienia następuje naturalnie.

Obraz w szkłach Transitions jest przejrzysty, pomimo tego, że staje się ciemniejszy, dlatego nie musisz martwić się tym, czy będziesz widzieć prawidłowo. Są to szkła wykonane z użyciem najlepszych technologii, dlatego noszenie ich to czysta przyjemność i po jakimś czasie przyzwyczaisz się do nich na tyle, że staną się one naturalnym dodatkiem noszonym codziennie.

progresywne okulary

Ogromną zaletą tych szkieł jest również to, o czym wspomnieliśmy wcześniej – mogą to być dwie pary okularów w jednym. Będą one służyły Ci zarówno jako okulary do patrzenia na co dzień, jak i okulary przeciwsłoneczne podczas słonecznych dni. Warto pamiętać, że mówiąc o słońcu, w domyśle warto mieć zarówno miesiące letnie, jak i jesienne i zimowe, ponieważ oczy należy chronić podczas każdej pory roku.

Wygodne i stylowe okulary

Okulary z soczewkami Transitions to propozycja absolutnie dla każdego. Zarówno dla tych, których oczy są szczególnie wrażliwe na słońce, jak i dla tych, którzy po prostu odczuwają dyskomfort, kiedy muszą mrużyć oczy w słoneczny dzień. Okulary z takimi soczewkami to przede wszystkim ogromna wygoda, bo wystarczy je założyć raz i nosić przez cały dzień, niezależnie od tego, czy wchodzisz do budynku, czy wychodzisz na świeże powietrze.

 Jeśli chodzi o wygląd okularów z takimi soczewkami, prezentują się one tak samo, jak standardowe okulary, dlatego pod względem wizualnym możesz wybrać takie oprawki, jakie lubisz, dopasowując je do swojego stylu.