Zastosowanie karboksyterapii w kosmetologii

Karboksyterapia jest to zabieg kosmetyczny z wykorzystaniem dwutlenku węgla, który dzięki swoim dobroczynnym działaniom często określany jest mianem „cudownego gazu”. Karboksyterapia jest to stosunkowo częsta metoda wykorzystywana w medycynie estetycznej, a sam zabieg ma bardzo szerokie spektrum zastosowań. Ponadto działania za pomocą dwutlenku węgla są prawie bezbolesne i nie powodują niepożądanych dodatkowych efektów takich jak reakcje alergiczne, i nie ma konieczności oddawania się rekonwalescencji. Dzięki najnowocześniejszym aparatom i technikom każda osoba ma zapewnione maksymalne bezpieczeństwo i komfort podczas zabiegu. Karboksyterapia jest wykorzystywana w miejscach takich jak blizny, rozstępy, cienie pod oczami. Wykorzystanie tego zabieg powoduje poprawę mikrokrążenia i odżywienie okolic poddanych działaniu dwutlenku węgla. Efektem jest napięcie tkanek, ujędrnienie i zwiększenie elastyczności. Skóra wygląda młodo, jest odżywiona i pełna blasku, a efekty karboksyterapii są szybko widoczne i utrzymują się długo.

Wskazania do karboksyterapii

Karboksyterapia jest najczęściej stosowana w celu usunięcia cellulitu z ud, pośladków, ramion. Dzięki niej możliwe jest także zmniejszenie powstałych rozstępów w rożnych partiach ciała. Karboksyterapia jest polecana osobom, które schudły i odczuwają wiotkość i nieelastyczność skóry. Sam zabieg bardzo często jest wykorzystywany w celach redukcji tkanki tłuszczowej głównie w okolicach brzucha, pośladków, kolan czy ramion. Karboksyterapia polecana jest również kobietom po ciąży, które pragną przywrócić skórze jędrność i elastyczność. Zabieg może również być stosowany w okolicach twarzy. Świetnie podziała na zmarszczki na szyi, dekolcie lub w przypadku opadających powiek. Karboksyterapia może zostać również zastosowana na skórę głowy aby odżywić cebulki i ograniczyć wypadanie włosów. Może być one zastosowana bardziej punktowo w celu usunięcia blizn. Zbieg ten jest niekiedy stosowany w celu walki z zimnymi dłoniami i stopami.

Jak wygląda zabieg karboksyterapii?

Przy pomocy specjalistycznego urządzenia pod skore wstrzykuje się dobrane dawki czystego dwutlenku węgla. Wprowadzony gaz początku może spowodować delikatne odkształcenie skóry, następnie powoli zostaje wchłonięty we wszystkie warstwy skóry. Po zabiegu może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie skóry, które szybko ustępuje. Przed rozpoczęciem karboksyterapii każdy osoba odbywa dokładną dermokonsultacje, dzięki której możliwe jest ustalenie czy zabieg jest wskazany czy nie. Ustalana jest również ilość zabiegów oraz ich częstotliwość.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia karboksyterapii

karboksyterapia

Chcesz poddać się zabiegowi? 

Jak przy każdym zabiegu istnieje lista przeciwwskazań do jegowykonania. Karboksyterapii nie powinny przeprowadzać osoby cierpiące na ciężkie choroby serca i płuc, niewydolność narządową, hemofilię, choroby nowotworowe, epilepsję. Powinny wstrzymać się również osoby posiadające zapalenia skóry w okolicach pozabiegowych, zakażenia grzybicze, skłonność do powstawania bliznowców, a także wszyscy przyjmujący leki rozrzedzające krew. Kobiety w ciąży i w okresie laktacji również nie powinny poddawać się karboksyterapii.

Jakie są zalety karboksytarapii?

Karboksyterpaia jest zabiegiem uniwersalnym i może znaleźć zastosowanie w wielu przypadkach. Świetnie poradzi sobie zarówno z uporczywym cellulitem jak i z opadającymi powiekami. Bez względu na wielkość niepożądanych elementów, których chcemy się pozbyć z naszej skóry, dzięki odpowiedniemu dobraniu ilości zabiegów i ich intensywności możemy liczyć na spektakularne efekty już po krótkim czasie. Dwutlenek węgla wykorzystywany podczas zabiegu jest substancją całkowicie naturalną dlatego nie musimy się martwić, że wprowadzimy do organizmu szkodliwe produkty chemiczne. Zabieg zaliczany jest do mniej bolesnych, jednak kwestia ta jest zależna od indywidualnej tolerancji na ból.