TOP 5 sposobów na udane urodziny dziecka

Przygotowanie urodzin dla malucha to nie lada wyzwanie, dlatego też warto się na nie wcześniej przygotować. Szukasz inspiracji na najlepsze przyjęcie urodzinowe dla dziecka? To świetnie się składa, dlatego że mamy dla Ciebie kilka propozycji.

Jaki będzie motyw przewodni urodzin?

Dzieci uwielbiają imprezy tematyczne. Dlatego też decydując się na tego typu przyjęcie, uwzględnij aktualne zainteresowania malucha. Głównym motywem mogą być podróże, magia, księżniczki, czy też samochody. Zadbaj o zabawy tematycznie związane z wybranym motywem, możesz także wprowadzić przebrania.

Kto będzie obecny na przyjęciu?

Listę gości na przyjęcie urodzinowe dziecka zacznij szykować już kilka tygodni wcześniej. Dzięki temu najlepiej dobierzesz termin i upewnisz się, że na urodzinach nie zabraknie nikogo, na kim dziecku szczególnie zależy. Listę taką najlepiej układać z maluchem, chyba że planujesz dla swojego dziecka niespodziankę. Przy okazji możesz zastanowić się również nad jednoczesnym przyjęciem dla rodziców małych gości – nie zostaniesz sama z opieką nad wszystkimi maluchami, a przy okazji miło spędzisz czas.

Zaproszenia – gotowe czy robione samodzielnie?

Urodziny dziecka to nie wesele, dlatego też ilość zaproszeń nie będzie zbyt wielka. Oczywiście możesz zdecydować się na zakup gotowych zaproszeń urodzinowych, lecz jeśli lubisz tego typu rzeczy wykonywać samodzielnie, nic nie stoi na przeszkodzie. Możesz zaangażować również dziecko do produkcji zaproszeń – napisz jego treść, a dziecku zostaw udekorowanie kartki.

Jakie menu będzie najlepsze na dziecięce przyjęcie?

To oczywiste, że dzieci lubią słodkie i słone przekąski i warto na takie postawić, lecz najlepiej w formie zdrowych zamienników. Owsiane ciasteczka z ziarnami, kulki mocy, domowe raffaello, kokosowe bounty własnej roboty… to jedynie nieliczne przykłady zdrowszych słodyczy.

Jednak oprócz przekąsek warto również zastanowić się nad innym rodzajem dań. Pamiętaj przy tym, że dzieci jedzą przede wszystkim to, co znają i będą to raczej proste rzeczy. Dlatego też dobrym rozwiązaniem będzie zupa, naleśniki, czy też placki z jabłkami.

Jakie zrobić dekoracje na urodziny dziecka?

I to jest kolejny punkt, w którym do działania możesz zaangażować swoją pociechę. Usiądźcie razem i wspólnie stwórzcie bajkową atmosferę w miejscu przyjęcia – wykorzystajcie balony, serpentyny, stwórzcie kolorowe pompony i zróbcie konfetti. Jeśli planujesz dla dziecka przyjęcie tematyczne, możesz w prosty sposób wykorzystać jako dekorację zabawki i gadżety, które dziecko już ma, a także inne przedmioty znajdujące się już w domu. Jeśli Twoje dziecko jest jeszcze za małe, żeby mieć swój ulubiony motyw, postaw na dominujący kolor lub wzór.

Jakie będą gry i zabawy dla dzieci?

Dzieci są na tyle pomysłowe, że raczej nie powinny się nudzić w swoim towarzystwie. Jednak zabawa na przyjęciu może być jeszcze lepsza, jeśli zawczasu pomyślisz o tym, jakie atrakcje mogą czekać na maluchy w tym szczególnym dniu. Dobrym pomysłem mogą być np. kalambury, poszukiwanie skarbów, lepienie z plasteliny lub nawet urządzenie własnej sesji zdjęciowej, która będzie dla dziecka wspaniałą pamiątką. Spróbuj również zaaranżować zabawy na sportowo, wykorzystując w tym celu wszelkie pachołki, ringo, piłki lub skakanki dla dzieci i wiele innych sportowych gadżetów.

Czy szykowanie urodzin dla dziecka może być zabawą?

Wielu rodziców całe szykowanie chce mieć już za sobą: gotowanie dań, szykowanie dekoracji i zaproszeń oraz całe planowanie przyjęcia. Warto jednak zmienić podejście, dlatego że urodziny są dla dziecka jednym z najważniejszych dni i nie powinny kojarzyć się ze stresem. Dlatego też szykowanie urodzin powinno być rodzinnym przedsięwzięciem: podziel zadania i nie stresuj się, jeśli nie wszystko wyjdzie zgodnie z planem. Nie tylko same urodziny, lecz też przygotowania do nich mogą być miło spędzonym czasem.